СНИМКИ: От 2:0 до 2:3…това е кошмар!

Ботев (Пд) се срути за едно полувреме в деветия кръг на Първа лига…

Тази вечер в кв.Коматево “канарчетата” допуснаха обрат от 0:2 до 3:2 от Лудогорец в среща от деветия кръг на Първа лига.

Ботев (Пд) започна с устрем. „Канарчетата“ излязоха смело напред и поеха контрола върху топката. Първият гол падна след силна контраигра на Густаво Афонсо, който комбинира със Серкан Юсеин. Вторият изигра ситуацията много хладнокръвно, финтира бранител в наказателното поле и разстреля Ренан за 1:0 (8‘).

В средата на първата част Неделев реши да изуми всички зрители с изумителен гол от пряк свободен удар. Топката бе разположена по диагонал отляво на вратата на Лудогорец. Неделев обаче не се посвени с левия си крак да завърти в близкия ъгъл и да покачи аванса на своите (14‘).

За изненада на всички „жълто-черните“ се прибраха през втората част и отдадоха инициативата на съперника. Лудогорец притисна съперника и стигна до два гола. Първо Густаво фаулира Сисиньо в полето на „канарите“. Съдията отсъди дузпа, а Козмин Моци я реализира (58‘). Три минути по-късно комбинация между влезлите като резерви Лукоки и Махлангу изградиха втория гол, след като единия вдигна от фланга на другия за 2:2.

Победният гол за Лудогорец вкара Марселиньо в 89-та минута на срещата след разбъркване в наказателното поле на домакините.

С тази загуба Ботев (Пд) е 7-ми с 11т., докато Лудогорец 3-ти с 20т. През идната седмица момчетата на Николай Киров гостуват на ЦСКА 1948 в 1/16 финалите на турнира за Купата, а след това пътуват до Стара Загора за мач с Верея от 10-я кръг на шампионата.

Началото бе силно за домакините, които още след първия съдийски сигнал поеха контрола върху топката.

ГООООЛ Серкан Юсеин даде аванс на Ботев (Пд) в 8-та минута на двубоя – 1:0!

Ботев (Пд) откри рано. Бразилецът Густаво напредна добре отляво и пусна към Серкан, които навлезе в наказателното поле на Лидогорец, излъга бранител и с точен удар не остави шансове на Ренан.

ГООООЛ Тодор Неделев покачи за Ботев (Пд) 14-та минута на двубоя – 2:0!

Шедьовър на Тодор Неделев от пряк свободен удар удвои за домакините. Топката бе поставена на около 25 метра по диагонал отляво на вратата на Лудогорец. Ъгълът за удар бе малък, но Неделев реши да разгърне таланта си и реши да изненада Ренан с директен шут.

В 20-та минута Кешеру шутира от дистанция, но встрани. Преди това Терзиев също опита късмета си, но и той не уцели вратата.

В 25-та минута Неделев стреля от дистанция, но Ренан улови топката в прегръдките си. В 37-та Марселиньо стреля от пряк свободен удар, но Кайзер улови. В 41-та минута Серкан подаде в наказателното поле, където Димитров стреля отблизо с глава, но Ренан бе на място и спаси.

Ботев (Пд) започна втората част пасивно и прие играта в своята половина. В 57-та минута Густаво фаулира Сисиньо в полето на домакините и съдията посочи “бялата точка”.

ГООООЛ За топката застана Козмин Моци, който реализира в 58-та минута на двубоя – 2:1!

ГООООЛ Мей Махлангу изравни за Лудогорец в 61-та минута – 2:2!

Три минути по-късно влезелите като смени Джоди Лукоки и Мей Махлангу изработиха втория гол за разградчани. Лукоки напредна по десния фланг и центрира във вратарското поле, къде Махлангу не бе покрит и с глава изравни резултата.

В 69-та минута Кешеру стреля с глава след подаване на Вандерсон от фланга, но Кайзер улови. Минута след това Неделев направи страхотен индивидуален рейд, преминавайки през двата бранители на Лудогорец, но ударът му с десния крак излетя над вратата. В 73-та минута Махлангу стреля от дистанция, но топката излезе в аут. В 80-та минута Марселиньо стреля над вратата на Кайзер от добра ситуация.

ГООООЛ Марселиньо донесе успеха за Лудогорец в 89-та минута – 2:3!

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Диого Кампос (Васил Шопов 82′), Густаво Афонсо (Стивън Петков 66′), Антонио Вутов (Лъчезар Балтанов 74′)