СНИМКИ: Ботев (Пд) отново се превърна в черна котка за Лудогорец и отне втори трофей на разградчани

Ботев (Пд) е новият носител на Суперкупата на България, побеждавайки Лудогорец след изпълнение на дузпи (4:5).

В редовното срещата завърши наравно 1:1 след попадения на Тодор Неделев и Вандерсон. Пловдивчани излязоха напред в резултата след ювелирно изпълнение на Неделев от фаул от около 30 метра, а малко след началото на второто полувреме Вандерсон изравни.

До края на редовното време до гол така и не се стигна, а това означаваше, че победителят ще бъде решен след изпълнение на дузпи.

Единствената грешка от бялата точка бе на Марселиньо, чийто удар бе спасен от стража на Ботев Вайзер.

Вече пет минути от началото на мача двата отбора все още опипват почвата и не предприемат по-сериозни акции към противниковата врата.

Минута по-късно Ботев (Пд) погледна първи към вратата на Лудогорец. Тодор Неделев опита центриране след добър пробив отдясно, но Виана бе изпреварен от Сисиньо.

В 10-та минута Лазар Марин опита удар от дистанция, който бе спасен с вещина от Хорхе Броим.

Ботев (Пд) упражнява доста висока и ефективна преса срещу халфовата линия на Лудогорец, която изпитва проблеми при изнаянето на топката.

ГОООООЛ за Ботев!

Тодор Неделев с удар от около 30 метра остави безпомощен стража на Лудогорец!

В 39-та минута футболистите на Лудогорец изпусна повече от чисто положение. Първо Марселиньо, а после и Кешеру пропуснаха добра възможност да изравнят резултата.

В края на първата част удар на Анисе се отби от тялото на Кешеру, а топката се отби отново в страничния стълб на вратата на Ботев.

Мисиджан не успя да се възползва от пас в малкия пеналт на вратата на Кайзер.

Смяна в лагера на Ботев (Пд)! В игра влиза Яя Меледже на мястото на Тони Тасев.

ГООООЛ за Лудогорец!

В 47-та минута Лудогорец изравни резултата благодарение на Вандерсон. “Орлите” тръгнаха устремно през втората част и само две минути след началото на полувремето Вандерсон изравни.

Спокойни десетина минути след попадението на разградчани.

В 57-та минута Фернандо Виана не се възползва по най-добрия начин от добро центриране на Панов. Нападателят стреля неточно с глава и не затрудни по никакъв начин стража на Лудогорец.

В 60-та минута Николай Киров предприема втора смяна! В игра влиза Крум Стоянов на мястото на Серкан Юсеин.

Дванадесет минути по-късно Крум Стоянов навлезе остро към средата на терена и пробва удар с десния си крак. Топката премина на милиметри от страничния стълб на Броун.

ДУЗПИ!

Марселиньо пропусна първата дузпа за Лудогорец, след като Кайзер спаси.

Лъчезар Балтанов даде преднина на Ботев с хубав удар вдясно – 0:1.

Вандерсон изравнява резултата – 1:1.

Фернандо Виана матира Хорхе Броун с удар по земята – 1:2.

Натанаел изравнява резултата без проблеми – 2:2.

Виктор Генев хладнокръвно изпрати вратаря в обратния ъгъл – 2:3.

Абел Анисе запази надеждите на Лудогорец живи – 3:3.

Фелипе Бризола с мощен удар под горната греда извежда Ботев напред – 3:4.

Моци изравнява хладнокръвно – 4:4.

Пламен Димов реализира последната дузпа в двубоя – 4:5.

Стартови състави:

Ботев (Пд): 22 Даниел Кайзер – ВРАТАР, 2 Цветомир Панов, 70 Пламен Димов, 4 Виктор Генев, 24 Лазар Марин, 10 Серкан Юсеин, 7 Фелипе Бризола, 17 Лъчезар Балтанов, 8 Тодор Неделев, 9 Фернандо Виана, 11 Тони Тасев