СпартакФутбол

Спартак с втора победа в контролите

Спартак записа втора победа в контролните срещи от подготовката си. Днес “гладиаторите” надиграха с 2:0 тима на Брестник. Мачът се игра на стадион “Беркут” от 15 часа. Срещата премина в добро темпо, като инициативата в по-голямата й част бе в играчите на Спартак. Старши треньорът на тима Манол Георгиев разчита на пълни ротации в контролните срещи, като и тази не направи изключение.

Първото полувреме премина под диктовката на спартаклии. Хубави положения за гол се откриха пред Динко Михайлов и Атанас Паскалев, а Тони Станев удари греда в 35-ата минута. Домакините, които се подвизават в “Б” областна група, така и не направиха нищо по-съществено през тази част. Полувремето завърши при нулево равенство.

Второто полувреме започна вихрено за “гладиаторите” Динко Михайлов получи хубав извеждащ пас в 51-вата минута и с много прецизен удар прокара топката покрай стража на Брестник. Около 70-ата минута Спартак вкара и втори гол чрез Христиан Хубенов след добър пробив на Рангел Кордов. През тази част играчите на Спартак имаха и още две положения за гол, но малко не достигна на Хубенов и Кордов да вкарат. 2:0 за “гладиаторите” бе крайният резултат в срещата.

Състав: Петър Начев, Николай Христозов, Борис Бисеров, Петър Харлов, Кристиян Кумбаров, Тони Станев, Тошко Димитров, Анатоли Киков, Атанас Паскалев, Динко Михайлов, Илия Петров

На смяна: Рангел Кордов, Веселин Отман, Христиан Хубенов, Радослав Дошков, Галин Георгиев, Михаил Пърчев, Мирослав Недялков

Утре (21 февруари) Спартак играе поредната си контрола срещу тима на Левски (Карлово). Тя е с начален час 11,30 ч. и ще се играе на стадиона в карловското село Дъбене.