СНИМКИ: Страхотен Мартин Камбуров разби мечтите на Левски за трите точки в последната минута

Локомотив Пловдив и Левски завършиха наравно 1:1 в един от най-интересните съботни мачове от А група. За Локомотив стартовите единадесет бяха :

Йордан Господинов, Венелин Филипов, Деян Молдованов, Елиан Парино, Богомил Дяков, Бирсент Карагерен, Янко Сандански, Благой Наков, Ванчо Траянов, Александър Якимов, Мартин Камбуров.

За Левски на терена излезнаха : Пламен Илиев, Аймен Белаид, Борислав Стойчев , Георги Сърмов, Мигел Бедоя, Веселин Минев, Роман Прохаска, Антонио Салес Кинта, Радослав Цонев, Пламен Крумов. Главен съдия на срещата бе Николай Йорданов. Срещата бе наблюдавана от около 4500 зрители на стадиона, като гостите от София са подкрепяни от около 500 верни фенове.

Двата отбора получиха по един жълт картон –  Янко Сандански от Локомотив и Радослав Цонев от Левски. Голът за “сините” отбеляза Мигел Бедоя в 42-рата миниута. Гостите от София имат лек териториален превес и създават малко повече положения пред вратата на Йордан Господинов.

Непосредствено преди началото на второто полувреме почетният президент на Локомотив Пловдив Христо Бонев награди нападателя Мартин Камбуров по повод отбелязването на 100-тния му гол с черно-бялата фланелка.

Скоростно начало на второто полувреме, като и двата отбора вдигнаха оборотите и си размениха по две по-сериозно атаки.Жълт картон за Антонио Кинта за оспорване на съдийско решение в 57-та минута.Смяна в отбора на Левски бе извършена в 61-та минута-  играта напуска Радослав Цонев, а на негово място влиза Стефан Велев.Смяна и за Локомотив- Дани Кики влиза на мястото на Благой Наков в 64-та минута.Нова смяна бе извършена в отбора на Левски – Божидар Краев влиза на мястото на Луис Педро в 70-та минута.

Втора смяна в състава на Локомотив извърши Христо Колев, като на мястото на Бирсент Карагерен влиза Емерик Де Врисе в 77-та минута.Жълт картон получи Мигел Бедоя от състава на Левски в 79-та минута. Третата последна смяна в състава на Локомотив бе извършена в 85-та минута, като играта напусна Ванчо Траянов, а на негово място се появи Бранимир Костадинов. Левски също извършиха последната си смяна , като на мястото на Антонио Кинта влезе Валери Домовчийски в 90-та минута.

В даденото от съдията три минутно продължение Мартин Камбуров се възползва от суматоха в отбраната на “сините” и с премерен удар изравни резултата вдигайки на крака всички черно-бели фенове дошли на стадиона, фиксирайки крайното 1:1!