МарицаФутбол

СНИМКИ: Марица изпусна победата срещу Литекс в последните секунди

„Марица“ завърши наравно 1:1 срещу „Литекс“ в среща от 9-ти кръг на Втора лига. Двубоят се игра в понеделник на стадион „Марица“. Срещата бе интересна и двуостра. В състава на пловдивчани имаше няколко промени спрямо предишния шампионатен мач срещу „Марек“.

През първата част „Марица“ имаше известно игрово предимство, както и няколко шанса за гол. Още в 3-та минута Мариян Тонев откри резултата, засичайки с глава центриране от корнер. В състава на домакините бе извършена принудителна смяна – Димитър Аврамов замени Ангел Грънчов още преди да са изтекли 20 минути от началото на мача. Малко по-късно Тонев имаше шанс да удвои, но не съумя да го направи. Марк-Емилио Папазов пък стреля опасно за гостите, но Илия Николов изби в корнер.

В 28-та минута Станислав Маламов също можеше да удвои, но топката бе избита в корнер. След изпълнението му се заформи сериозно меле и след удар отблизо топката бе избита пред голлинията на гостите от Ловеч. В края на полувремето Папазов отправи нов изстрел към вратата на пловдивчани, но той излезе покрай гредата в аут.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

Второто полувреме започна равностойно, но гостите постепенно натиснаха и създадоха по-чистите положения. Маричани опитваха да задържат топката, но това не винаги се получаваше. В 65-та минута Веселин Марчев стреля от свободен удар, но вратарят на гостите Илия Шаламанов-Тренков се намеси успешно. Станислав Маламов отправи диагонален удар малко по-късно, но отново вратарят се справи. До края на срещата гостите създадоха няколко сериозни опасности пред вратата на Илия Николов, който за пореден път се справи отлично. Петко Ганев стреля неточно от изгодна позиция, а няколко минути след това Христо Радков излезе очи в очи срещу Илия Николов, но не успя да реализира. Капитанът на ловчанлии Пламен Николов засече центриране в 90-та минута, но Илия Николов отрази, а след това Димитър Аврамов изчисти. В продължението на мача тима на „Литекс“ стигна до изравнително попадение, а точен бе Реджеб Халил.

tribunasofia

Така двата тима си поделиха по една точка. С актив от 14 точки „Марица“ заема 7-то място във временното класиране. В петък, 17-ти септември „жълто-сините“ гостуват на „Добруджа“ в Добрич, а двубоят е от 17 часа на стадион „Дружба“.

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов (Димитър Аврамов), Георги Иванов, Илиян Йорданов, Симеон Вешев (Даниел Спасов), Сами Мехмедов (Милен Танчев), Янко Ангелов, Валери Домовчийски © (Александър Праматаров), Веселин Марчев, Станислав Маламов, Мариян Тонев.

РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Теодор Фърков. Христиан Димитров. Треньор: Николай Димитров

ЛИТЕКС: Илия Шаламанов – Тренков, Александър Бучков, Петко Ганев, Галин Минков, Пламен Николов ©, Християн Петров, Джейхан Зайденов (Петър Чалъков), Стефан Неделчев (Реджеб Халил), Митко Митков, Никола Георгиев (Христо Радков), Марк-Емилио Папазов (Кристиян Атанасов).

РЕЗЕРВИ: Юлиян Весков, Александър Ангелов, Илиян Капитанов. Треньор: Живко Желев

bet365
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Сами Мехмедов, Веселин Марчев, Янко Ангелов (М); Марк-Емилио Папазов, Петър Чалъков, Галин Минков (Л)

Съдийски състав: ГС: Благой Манов; АС1: Владимир Велев; АС2: Кирил Чакъров; 4-ТИ: Рюстем Карагарен; СН: Николай Нанев