Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Локомотив (Пд) направи голям мач и взе скалпа на шампиона, Бащата – Едо 2:0!

Локомотив (Пд) направи голям мач срещу Лудогорец и успя да срази шампионите с 2:0! В герои за домакините се превърнаха Димо Бакалов, който в средата на втората част със силен шут разстреля Милан Борян, и Емил Гъргоров, който до голяма степен изкупи вината си от мача срещу Монтана в турнира за Купата (изпускайки дузпа). След този успех „смърфовете“ остават на 7-та позиция, но вече с актив от 18т.

Иначе задочният спор между двамата треньори бе спечелен категорично от Христо Колев – Бащата, който надделя над бившия си съотборник Едуард Ераносян, грабвайки една от най-ценните си победи като наставник на „черно-белия“ отбор.

В началните няколко минути Лудогорец зпаочна по-добре. Марселиньо на два пъти прати добри извеждащи подавания към Джонатан Кафу, но и в двата случая вратарят на Локомотив (Пд) Ел Каруби внимаваше и изпревари бразилският нападател на “зелените”.

В 7-та минута Крум Стоянов блокира изключително опасен шут на Абел Анисе няколко метра пред вратата на Локомотив. Анисе се измъкна добре отдясно, откривайки си място за удар, но навременната намеса на Стоянов предотврати почти сигурен гол за шампионите. 6 минути по-късно Стоянов отново се намеси по най-добрия начин. Първо Натаниел Пимента се откъсна добре по левия фланг и успя да центрира остро към наказателното поле на Локомотив, където бе Анисе. Крум Стоянов обаче отново бе с крачка пред своите съперници и изби в корнер.

В 19-та минута Марселиньо отправи мощен удар от над 20 метра, но топката излетя високо над вратата на Ел Каруби. Няколко минути по-късно Клаудиу Кешеру центрира много остро във вратата на Локомотив (Пд) от пряк свободен удар, но вратарят на домакините се справи без проблеми и изби в корнер. В 32-та минута Димо Бакалов центрира от пряк свободен удар към точката на дузпата, там Камбуров отигра с глава, но твърде слабо, което от своя страна позволи на Милан Борян да улови сигурно във вратарското си поле.

В края на първата част Клаудиу Кешеру стреля много техничено от пряк свободен удар, но топката буквално мина на няколко сантиметра от страничния стълб на Ел Каруби, оплитайки се от външната страна на мрежата. Малко след началото на втората част Мартин Камбуров отправи слаб удар към вратата на Лудогорец от няколко метра, след като получи топката полувисоко от Димо Бакалов, който центрира от пряк свободен удар. В 54-та минута Димо Бакалов стреля с глава, но ударът бе от малък ъгъл, което даде шанс на Борян да избие в корнер.

Малко по-късно изненадващ, но много силен удар отправи появилият се в началото на второто полувреме Зоран Балдовалиев, който затрудни неимоверно много Борян. Македонецът стреля от над 5 метра, но тупалката му бе отразена с големи мъки от вратаря на шампионите. В 64-та минута и Лудогорец имаше шанс да отбележи, чрез току-що влезлият Джорди Лукоки, който стреля с глава, след центриране на Натаниел Пимента отляво.

bakalov tunchev

Гооол – Настоятелните действия на домакините в началото на втората част изведоха тима на Христо Колев напред в 66-та минута, когато Димо Бакалов разстреля Милан Борян за 1:0. “Смърфовете” осъществиха много добра акция отдясно, при която Балдовалиев бе изведен на скорост в наказателното поле. Нападателят спря рязко и стреля в тялото на защитник. Топката се отби в страни, а на правилното място бе Бакалов, който изстреля с всичка сила топката във вратата на шампионите, откривайки резултата за своя тим.

Лудогорец изпусна едно от най-чистите си положениея в 81-та минута, когато центриране отляво на Пимента намери добре непокрития в наказателното поле Клаудиу Кешеру. Румънецът обаче не успя да намери добре коженото кълбо с глава, насочвайки топката няколко метра извън рамките на “черно-бялата” врата.

Гооол – Две минути преди края на срещата дойде и най-сладкият миг за всички на “Лаута”, когато Емил Гъргоров последва примера на Бакалов и също се разписа за 2:0! Йоан Ласиман задържа топката умело отляво в наказателното поле и с пас като по конец намери Гъргоров, който сложи точка на спора.

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Ел Каруби, Крумов, Тунчев, Котев, Стоянов, Траянов (Боне 84′), Велев, Бакалов (Йоан Ласиман 80′), Камбуров, Велковски (Балдовалиев 45′), Гъргоров

Старши треньор: Христо Колев

Лудогорец: Борян, Минев, Кирчев (Препелица 79′), Пимента, Дяков, Анисе (Лукоки 62′), Фернандес, Марселиньо, Клаудиу-Андрей Кешеру, Джонатан Барбоса – Кафу

Старши треньор: Едуард Ераносян

Главен съдия: Ивайло Стоянов