Локомотив ПловдивМарицаТопФутбол

СНИМКИ: Локомотив надви Марица в “езерото” в Кършияка, мачът се игра 75 минути

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Марица с 2:0 в първата си контрола от лятната предсезонна подготовка преди началото на новия шампионат, предаде репортер на TribunaPlovdiv.bg.

На стадиона “Марица” в Кършияка двата тима предложиха доста битка, а “смърфовете” успяха да спечелят двубоя. Попаденията за “черно-белите” реализираха Георги Георгиев (55) и Ивайло Димитров (67). Гол на Мартин Паскалев пък бе отменен заради засада.

Двата тима играха 75 минути след бе свирен край на мача, заради неспирният дъжд, който наводни изключително много терена.

Мачът стартира при тежки условия за футбол, тъй като проливният дъжд, който се изливаше цяла вечер и днес сутринта беше наводнил терена.

В 9-ата минута далечен изстрел на играч на домакините мина далеч от целта.

В 15-ата минута “смърфовете” направиха принудителна смяна, след като Преслав Боруков получи травма. Нападателят пострада след единоборство с играч на маричани и бе заменен от Георги Георгиев.

В 17-ата минута далечен изстрел на Иван Арамазов мина в страни от целта.

В 21-ата минута “черно-белите” пратиха топката във вратата на Марица. След центриране от ъглов удар, Паскалев прати с глава топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Три минути по-късно нов изстрел на Арамазов мина в страни от вратата.

В 27-ата минута Александър Василев отправи удар към вратата на Илия Николов, но слабо и стражът улови без проблем.

В 35-ата минута Томов се отличи с решаваща намеса, след опасен изстрел.

Две минути по-късно Веселин Марчев стреля опасно, но Томов отново бе на правилното място.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 55-ата минута Локомотив откри резултата. Карагарен центрира от фаул, а заменилият Преслав Боруков Георги Георгиев засече с глава в мрежата – 0:1.

Само три минути по-късно Георгиев можеше да вкара втория си гол, но топката бе избита в ъглов удар.

В 67-ата минута Ивайло Димитров удвои аванса на “смърфовете”. Офанзивният футболист получи топка в наказателното поле, след което финтира защитник и опъна мрежата за 0:2.

В 75-ата минута бе даден край на мача, заради неспирният дъжд, който се изливаше в Кършияка, поради което терена стана почти невъзможен за игра.

Марица: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Милен Танчев, Християн Димитров, Дъглас Иванов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Станислав Маламов

Първо полувреме Локо: Кристиан Томов, Антон Коспартов, Тодор Павлов, Мартин Паскалев, Александър Василев, Георги Каракашев, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Иван Арамазов, Петър Андреев, Преслав Боруков (15’ Георги Георгиев)

Второ полувреме Локо: Кристиан Томов, Милош Петрович, Видол Сейменски, Васил Василев, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Христо Иванов, Едуардо Манхарес, Георги Георгиев, Ивайло Димитров