СНИМКИ: Локомотив зарадва феновете си в официалното представяне преди сезон 2018/2019

Дузпа помогна на отбора на Локомотив (Пловдив) да победи ЦСКА 1948 с 2:1 днес официалното си представяне за сезон 2018/2019.

baner-tribuna-plovdiv-pod-statiite

Цялостно момчетата на Бруно Акрапович не впечатлиха, но определено надежди за сполучлив сезон се носят в сърцата на “черно-белите” запалянковци. Локомотив започна добре мача, с редица атаки и достигна до ранен гол на Карагарен, след който обаче “смърфовете” някак си се отдръпнаха назад.

Логично, ЦСКА изравни чрез попадение на Виктор Василев. Втората част не правеше голяма разлика от първото полувреме. Домакините държаха топката, но мудно тръгваха в предни позици. В 65-ата минута Михалевич оформи крайното 2:1 след попадение от дузпа.

ГОООЛ В 6-та минута Бирсент Карагарен откри резултата за “смърфовете” – 1:0!

Първият гол стана факт след грешка в центъра на столичани и хубав пас на Буна към капитана на домакините. Карагарен се озова на отлича позиция за удар от границата на наказателното поле и с премерен удар в далечния ъгъл даде преднина на своя тим.

В 18-та минута Михалевич стреля с глава, след подаване от корнер на Карагарен, но топката прелетя встрани от очертанията на вратата на Михайлов.

ГОООЛ В 35-та минута Виктор Василев изравни за ЦСКА 1948 – 1:1!

Халфът на “червените” получи малко пред границата на наказателното поле и след като нито един от играчите на “черно-белите” не го срещна, той стреля необезпокояван в долния десен ъгъл на Милина. Стражът на домакините плонжира, но топката бе насочена много прецизно и влетя в мрежата.

ГОООЛ В 65-та минута Филип Михалевич даде нов аванс на своя тим след прецизно изпълнена дузпа – 2:1!

В 83-ата минута Локомотив бе близо до класиката. Анте Аралица опита центриране, което стигна до главата на Елитон, чийто удар бе избит в корнер.

Веднага след това последва атака на гостите, които бяха на косъм от изравняването. На два пъти ”армейците” опитваха да отбележат но Милина избиваше. ЦСКА продължи да атакува, но Милина се оказа отново преграда пред гола.

Локомотив (Пд): Антони Милина, Димитър Везалов, Искендар Джалилов, Игор Банович, Абделхаким Буна, Милош Петрович (Симеон Райков), Бирсент Карагарен (Димитър Законов), Филип Михалевич (Анте Аралица), Йосип Томашевич, Первиз Умарбаев (Елитон), В. Посинкович (Димитър Илиев)

Резерви: Мартин Луков, Анте Аралица, Павлин Евтимов, Мустафа Абдуллахи, Лукас Масоеро, Симеон Райков, Димитър Илиев, Елитон Торета

ЦСКА 1948: Емил Михайлов, Кристиян Михайлов, Евгени Зюмбюлев, Богомил Дяков, Диян Димов, Веселин Васев, Йоан Маринов, Томислас Павлов, Светослав Динков, Андон Тущеров

Резерви : Калоян Стефон, Тони Стоичков, Ангел Дойчинов, Виктор Василев, Венцислав Гюзелев, Николай Цветков, Николай Христов, Петков Петков

Старши треньор: Валентин Илиев