Отборът на Ботев (Пд) започна с равенство контролите по време на лагера в Турция.

Този следобед в турския курорт Сиде момчетата на Николай Киров завършиха при резултат 2:2 с тима на Раднички (Ниш).

Пловдивчани водеха в резултата десетина минути преди края, но но колективна грешка в защита, позволи на сърбите да изравнят резултата и да попречат на “канарите” да тръгнат с победа в приятелските проверки в южната ни съседка.

Преди това голове на Стивън Петков (32′) и Фелипе Бризола (35′) бяха дали преднина на “жълто-черните” през първата част. Тези две попадение обърнаха резултата в полза на Ботев (Пд), след като резултатът бе открит от тима на Раднички в 17-та минута чрез Йованович.

Първата част на срещата бе изпъстрен с интересни момент, като Ботев (Пд) веднъж удари и греда. По-активните действия на пловдивчани обаче не доведоха до повече от две попадения и двата тима се прибраха на почивка при резултат 2:1.

Второто полувреме не предложи нищо интересно и за двата тима, като Николай Киров имаше възможност да рутира своя състав, правейки много смени. В крайна сметка грешка на Кайзер и цялата защита пред него в 77-та минута дадоха шанс на Стоянович да се измъкне сам в предни позиции и да реализира на празна врата.

Наставникът на Ботев (Пд) излиза с тима нападатели в двубоя. На вратата е Иван Чворович, а пред него в защита са Димов, Минев, Терзиев и Панов. Атаката ще води Стивън Петков, а Диого Кампос и Дуде Ндонгала ще му помагат по крилата. Тодор Неделев ще играе зад Стивън Петков, а Бризола и Балтанов излизат като дефанзивни халфове.

В 8-та минута на срещата дойде и първата добра възможност за тима на Ботев (Пд). Ндунгала получи отляво, нагласи си топката за идар и с десния крак стреля към вратата на Раднички. Стражът на сърбите обаче бе на място и улови. В 12-та минута Неделев намери с хитър пас през центъра на защитата Стивън Петков, но таранът се оказа в положение на засада.

ГОООЛ В 17-та минута Раднички откри резултата!

След грешка на Фелипе Бризола при изнасянето на топката, противникът се възползва от разредената пловдивска защита и Йованович изведе Раднички напред в резултата.

В 23-та минута Неделев бе близо до изравняването. Плеймекарът опита да прехвърли за втори път вратаря на Раднички, като този път “падащият му лист” от границата на наказателното поле премина на сантиметри от лявата сглобка на вратата.

ГОООЛ Стивън Петков изравни за Ботев (Пд) в 32-та минута – 1:1!

Стивън Петков опъна мрежата на съперника след мощен диагонален удар в долния десен ъгъл на вратата на Раднички.

ГОООЛ Фелипе Бризола даде ванс на своя тима в 35-та минута – 1:2!

Канарчетата правят бърз обрат в резултата след образцова контра атака. След изпълнение на ъглов удар пред вратата на Чворович топката попадна в Дуде Дунгала, който се устреми към половината на противника и с диагонален пас намери Стивън Петков. Авторът на първото попадение за Ботев изчака включването на Фелипе Бризола и подаде към бразилеца, който опита прострелно центриране пред вратата и след рикошет в крак на защитник попадна във вратата на Раднички.

В 40-та минута Неделев центрира опасно от ъглов удар и след разбъркване в наказателното поле Пламен Димов стреля в напречната греда.

В последната минута на първата маст резултатът като по чудо остана непроменен. След центриране на Неделев по левия фланг, топката стигна до Кампос на далечната греда. Бразилецът стреля веднага от въздуха от непосредствена близост, но вратарят Живкович демонстрира страхотен рефлекс и успя да спаси.

Николай Киров направи няколко промени в своята състав в началото на втората част. Иначе първото по-добро положение пред “канарите’ за вторите 45′ дойде в 64-та минута, когато Неделев стреля от дистанция с левия крак. Топката летеше много силно към долния ляв ъгъл, но вратарят на сърбите изби със сетни сили.

В 71-та минута на срещата Булатович стреля с глава, след подаване от корнер, но топката покрай лявата греда зад Кайзер.

ГОООЛ Славиша Стоянович изравни за Раднички в 77-та минута – 2:2!

Стоянович изравнява резултата за Раднички, след като получи дълъг пас от центъра. Той не успя да овладее по най-добрия начин, но Кайзер не улови тукащата се пред него топка и позволи на “осмицата” на съперника да бутне в опразнената врата.

Стартови състави на двата отбора

Ботев (Пд): 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 17. Балтанов, 7. Бризола, 8. Неделев, 9. Кампос, 29. Ндонгала, 20. Петков

Резерви: 22. Кайзер, 6. Алваро, 10. Юсеин, 93. Алфонсо, 26. Георгиев, 30. Купенов, 79. Добрев, 27. Василев, 28. Шопов, 25. Дерменов, 31. Калчев

Раднички: 1. Живкович, 13. Аксентиевич, 19. Субич, 45. Миладинович, 26. Симонович, 80. Голубович, 9. Мъркич, 24. Йованчич, 11. Арсич, 28. Нома, 14. Петрович

Резерви: 15. Станкович, 27. Циркович, 18. Булатович, 24. Михайлович, 31. Йованович, 23. Мичич, 7. Саша Стоянович, 30. Бабич, 77. Жуниор, 8. Славиша Стоянович

Старши треньор: Милан Дуричич

Два дни по-късно, на 26.01 (петък) пловдивачни излизат срещу украинския „Олександрия“ на терените на хотел „Голд Сити“ в Алания, който е база на тима по време на лагера. Часът на срещата ще бъде уточнен допълнително.

Третият спаринг на „жълто-черните“ в Турция е на 29.01 (понеделник), а съперник в него е грузинският „Сабуртало“. Мачът е в Сиде, а началният му час предстои да бъде определен.

„Ботев“ ще завърши контролите от лагера си зад граница на 02.02 (петък), когато ще срещне състава на „Пюник“ (Ереван). Двубоят срещу арменския тим ще се играе на терените на „Голд Сити“, като и неговият начален час ще бъде фиксиран допълнително.

Предстои да бъде уточнен съперник и за четвъртата поред контрола в Турция, която ще се играе на 31.01., пише сайтът на „жълто-черните“.

Момчетата на Николай Киров вече изиграха първата си контрола от началото на зимната подготовка. Тогава Ботев (Пд) победи Марица на базата в кв.Коматево с 3:0.

Ясни са 4 от следващите 5 контроли на Ботев (Пд)