Слаб и безидеен Локомотив дерайлира за седми пореден път

Отборът на Локомотив Пловдив продължи с безидейните си игри и загуби за седми пореден път. Днес “черно-белите” гостуваха на Хасково, като в срещата домакините бяха отбора, който бе господар на терена. ”Смърфовете” създадоха по-сериозни положения чак след 80-ата минута, но така и не успяха да отбележат гол.

Още във втората минута, домакините излязоха напред в резултата. Те изпълниха непряк свободен удар, от който Тайнур Марем се възползва най-добре, игра с глава и вкара топката в мрежата на Йордан Господинов, който за пореден път през този сезон действа неразчетено.

След гола двата отбора започнаха да редуват положения пред двете врати, като домакините бяха по-дейния отбор на терена. В 17-ата минута Хасково можеше да покачи на 2:0, но Алексиев се опита с финт да отбележи гол и така Господинов улови.

Локомотив пробва да изравни на три пъти, но удари на Карагарен и Спас Делев не бяха точни. В 38-ата минута Димитър Алексиев засече пас на Лозев, първия стреля по въздух и отбеляза за 2:0.

До края на първото полувреме, до нови положения пред двете врати не се стигна и така Хасково води с 2:0 на Локомотив.

През втората част ситуацията не се промени коренно. ”Черно-белите” търсиха попадение, но без успех. В 50-ата минута, Янко Сандански стреля добре, но стража на домакините изби.

Няколко минути след това, старши-треньорът на “смърфовете” Христо Колев направи тройна смяна. Терена напуснаха Бирсент Карагарен, Ванчо Траянов и Александър Якимов, като бяха заменени от Де Врийзе, Йоан Ласиман и Мехди Бурабия.

В последните петнадесет минути, пловдивчани затегнаха обръча около полето на домакините. Бурабия центрира на няколко пъти, но защитата на Хасково бе на ниво. Десет минути преди края, Локомотив създаде второто си по-сериозно положение за двубоя, след като Деян Молдованов стреля с глава, но отново Банков бе на мястото си.

Две след това, Мартин Камбуров нацели страничния стълб на вратата на Хасково след удар от пряк свободен удар. Янко Сандански също опита да отбележи. Той стреля от извън наказателното поле, но той отново нямаше късмет, тъй като Банков се намеси добре и изби в корнер.

Така Локомотив допусна поредна седма загуба в А група, след като и днес не успя да се наложи над Хасково и да вземе точка.