Ботев ПловдивФутбол

СНИМКИ: Изпържени! Царско село унижи “канарите” при 37 градуса в Пловдив

Ботев Пд записа втора загуба от началото на сезона…

Момчетата на Желко Петрович катастрофираха у дома срещу новака Царско село след загуба с 0:2 в мач от петия кръг на efbet Лига.

Срещата се игра при много тежки атмосферни условия – почти 37 градуса по целзий, което затрудни максимално двата тима в търсенето им на успеха. Все пак повечето силите в края на мача явно бяха в краката на гостите, водени от Никола Спасов, и те стигнаха до две попадения в рамките на 5 минути, дело на холандеца Родни Антуи.

Първо, много красива странична ножица на Антуи в 84-ата минута даде аванс на Царско село. Епилогът на сблъсъка дойде малко след това, когато отново Антуи бе на точната позиция, за да оползотвори хубав пас от дълбочина зад отбраната на съперника и да донесе първия успех на своя тим в елита на родния футбол.

“Жълто-черните” не могат да оплачат от липса на положения пред себе си, като дори в 57-ата минута Антонио Вутов нацели напречната греда след удар с глава, но до гол така и не се стигна.

Това е втора загуба за “канарчетата” от началото на сезона след тази от Левски на “Герена” (1:3). Поражението оставя Ботев Пд 9-ти с 5 точки, докато “царете” са 12-ти с 4 пункта.

В следващия кръг Ботев Пд гостува на Берое в Стара Загора (17-ви август).

Двубоят започна динамично. В 6-ата минута дойде и първият точен удар. Родни Антуи получи топката на около 25 метра и стреля, но Аргилашки внимаваше и спокойно улови.

Само 3 минути по-късно Ботев Пд имаше хубав шанс пред себе си. Топката бе доставена отляво с центриране, а Ван Арнем стреля с глава, но Даскалов спря топката. Тя отиде на пътя на Вутов, който със задна ножица опита да вкара, но Димитров улови.

В 11-ата минута “канарите” отново бяха страшно близо до попадение. Александър Тонев проби отляво и отправи силен изстрел с десния крак, но топката премина поккрай десния страничен стълб на вратата на съперника.

Малко след това Антуи пребори Димитър Пиргов и стреля силно с левия крак диагонално, но топката спря от външната страна на мрежата на Георги Аргилашки в аут.

В 18-ата минута Тодор Недлев проби през центъра и стреля силно с левия крак, но Мартин Димитров боксира. Топката бе посрещната от Антонио Вутов, но нападателят бе в положение на засада.

В 22-ата минута Вутов шутира слабо по земя от дъгата на наказателното поле, но Димитров нямаше грижи да прегърне топката в обятията си.

В 35-ата минута Филип ван Арнем се почувства зле от жегата и бе заменен от Лъчезар Балтанов.

Към края на първата част темпото спадна и положенията пред двете врати секнаха.

Все пак в 44-ата минута Вутов стреля с плътен удар, но стражът на Царско село блокира топката.

В началото на втората част Желко Петрович трябваше да извърши втора принудителна смяна. На мястото на почувствалия болки в глезена Димитър Пригов влезе юношата Кристиан Добрев.

5 минути след подновяването на играта Тодор Неделев центрира отлично отляво към Антонио Вутов. Той се бе вклинил между Ивайло Марков и Веселин Минев и отигра с глава, но топката излетя е аут.

Малко след това домакините имаха претенции за дузпа, след като кълбото се спря в лакета на Антонио Георгиев, след удар на Неделев. Съдията обаче не отсъди дузпа за Ботев Пд.

В 57-ата минута Филип Филипов проби отдясно и центрира към вратарското поле на гостите. Там Вутв засече с глава, но топката се отби в напречната греда на вратата на съперника.

В 75-ата минута Тодор Неделев стреля от фаул, но топката прелетя над напречната греда на Димитров.

В 80-ата минута Ботев Пд имаше два последователни шанса за гол. Първо, удар на Тейлон се спря в Карбониери. А секунди по-късно Радослав Терзиев стреля с глава след корнер, но в аут.

В 82-ата минута и Неделев можеше да реализира. “Осмицата” и Вутов направиха хубава комбинация в противниковото наказателно поле. Вторият пусна отново към Неделев, който стреля с десния крак, но Димитров улови топката.

ГООООООЛ Родни Антуи даде аванс на Царско село в 84-ата минута – 0:1!

Веселин Минев центрира отляво за Антуи, а холандецът стреля с ножичен удар, преодолявайки Аргилашки с фамозно изпълнение.

ГООООЛ Родни Антуи вкара втори гол за Царско село в 89-ата минута – 0:2!

Гостите от Царско село матира съперника си с втори гол минута преди края на редовното време. На точното място отново бе Роднин Антуи, който бе изведен с хубав пас от Веселин Минев зад гърба на защитата на Ботев Пд. Антуи стреля технично с левия крак и отново преодоля Аргилашки, оформяйки крайния резултат.

Стартови състави:

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Димитър Пиргов (Крастиан Добрев 46’), Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Филип ван Арнем (Лъчезар Балтанов 35’), Марко Перван, Александър Тонев (Тейлон 61’), Тодор Неделев, Антонио Вутов