Други спортовеИзвън БългарияНационалиПловдивчани

Скандални съдии разбиха мечтите на пловдивски боксьор за Игрите в Рио!

Пловдивчанинът Арман Хакобян не успя да вземе квота за Олимпиадата в Рио де Жанейро през август!

За съжаление и вторият български боксьор на олимпийския квалификационен турнир по бокс във Варгас (Венецуела) се прости с надеждите си за участие в Рио.

След като вчера Спас Генов загуби от Джонатан Есвикъл (САЩ), днес неговата съдба последва и Хакобян. Той загуби четвъртфинала си в категория до 75 килограма срещу представителя на домакините Хосе Пинто.

До голяма степен причината поради, която Хакобян не успя да взедме квота за Игрите изиграха скандално слабите решения на съдиите на мача, чиито резултати бяха единодушно в полза на Пинто – 3:0 гласа за венецуелеца.

Още първия рунд загатна затова, което ще се случи. След равностойни три минути двама от съдиите дадоха резултат 10:9 за венецуелеца, а един дори 10:8.

Във втория рунд пловдивчанинът бе очевидно по-добър от своя съперник, но решението на съдиите отново бе в полза на Пинто.

Единственият рунд, в който представителят на домакините надигра Хакобян бе третият и така в крайна сметка българинът отпадна от турнира.

Снимка: fightnews.bg