Локомотив ПловдивМарицаФутбол

СНИМКИ: Ломомотив (Пд) се поизмъчи срещу “съседите” от Марица, но ще играе 1/8 финал за Купата

Локомотив (Пд) е в 1/8 финалите за Купата на България!

Този следобед „смърфовете“ се справиха със съпротивата на градския си съперник Марица в среща от 1/16 финалите за турнира и го победиха с 1:3 на стадиона в кв.Лаута.

Именно на стадиона на „черно-белите“ двата тима си дадоха среща, след като евентуалните два варианта, които бяха обсъждани за „домакински“ стадион на Марица за конкретния сблъсък – базата в „Коматево“ и стадиона край Захарната, отпаднаха поради една или друга причина.

През първите 45 минути двата тима не си отбелязаха попадения. Тимът на Марица стоя много организирано в защита и затрудни максимално своя съперник, при опита му да намери целта. През втората част нещата сякаш си дойдоха на мястото и Локомотив (Пд) съумя на 3 пъти да матира отбраната на втородовизионния си съперник.

Всичко започна в 46-та минута, когато Дино Мартинович даде преднина на своя тим след грешка в защитата на Марица. 15 минути след това Райков прониза Илия Николов след много красиво изпълнение на пряк свободен удар, над стената.

Венцислав Гюзелев все пак маркира присъствието на „жълто-сините“ в този двубой след попадение в 63-та минута. 3 минути след това обаче двете попадения преднина отново се завърнаха в актива на „смърфовете“ след гол на Бакалов.

Жребият за следващата фаза на надпреварата ще се тегли идващия вторник (26.09) в София.

Още в 1-та минута маричани имаха възможност за гол, когато Свилен Щерев стреля от воле вблизост до вратата на Локомотив (Пд), но Мори Диао спаси.

В 9-та минута Симеон Райков центрира опасно от пряк свободен удар в наказателното поле на Марица. Топката обаче не бе засечена от никой и тя излезе в аут. 10 минути по-късно Щерев отправи нов от далечна дистанция, но топката прелетя високо в аут.

В 23-та минута защитникът на Марица Мирослав Пушкаров не успя да изчисти добре една висока топка и тя попадна в навлезлия в наказателното поле на Марица Симеон Райков. Той опита да отиграе с гръб към вратата, но шансът не го покри и топката излезе в аут.

В 39-та минута комбинация между Райков и Бакалов завърши с удар на втория от границата на наказателното поле, но топката излетя далеч в аут. В ответната атака Димитър Юруков проби отдясно и пусна към наказателното поле на “смърфовете” и пусна към дузпата. Топката бе пропусната от Венцислав Гюзелев, но Щерев не успя да я уцели и тя избяга напред.

Минута преди края на първата част Аяри пое на гърди около дузпата в наказателното поле на Марица, но ударът му със завъртане не се получи и топката прескочи вратата на Николов.

ГОООЛ Дино Мартинович откри за Локомотив (Пд) в 46-та минута на срещата – 0:1!

Началото на втората част бе ползотворно за “черно-белите”, които откриха резултата с първото си по-опасно положение. Димитър Велковски навлезе в наказателното поле и пусна към точката на дузпата. Там купът от играчи не успя да изчисти топката, която достигна до Дино Мартинович. С с лек, но премерен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Николов успя да даде преднина на своите. Вратарят също не успя да се намеси на нужното ниво и топката мина под плонжа му.

ГОООЛ Симеон Райков удвои в 59-та минута – 0:2!

Крилото на “смърфовете” изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, на метри пред линията на наказателното поле на Марица, и с технично изпълнение не даде шанс на стража на домакините да реагира.

ГОООЛ Венцислав Гюзелев намали за Марица в 62-та минута на срещата – 1:2!

Центриране отдясно на Юруков позволи на Щерев да стреля с глава. Ударът му бе блокиран и топката излезе в аут. От последвалия ъглов удар Гюзелев бе оставен сам около дузпата и необезпокояван реализира за кършакалии.

ГОООЛ Димо Бакалов вкара третия гол за Локомотив (Пд) в 66-та минута – 1:3!

Малко след попадението на Марица атака през центъра на Локомотив (Пд) покачи преднината на “черно-белите” отново на два гола. Влезлият като резерва Серджо пусна през зоната на централните защитници към навлизащия в наказателното поле на маричани Бакалов. Капитанът на Локомотив (Пд) не се поколеба нито за миг и със силен удар опъна мрежата зад Илия Николов за трети път в този двубоя.

В 79-та минута на двубоя защитата на Локомотив (Пд) не успя да изчисти една центриране по земя топка от десния фланг, но Свилен Щерев не успя да уцели добре топката и тя излезе извън очертанията на вратата.

Стартови състави на двата тима:

Марица: Илия Николов, Атанас Ташолов, Христов Дяков, Мирослав Пушкаров, Петър Чалъков, Свилен Щерев, Христо Янчев (Борислав Караматев 73′), Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев (Георги Георгиев 75′), Атанас Куманов (Игнатов 79′), Никола Марин