Пролетният полъх на Първа лига вдъхнови Локомотив (Пд)!

Отборът на Локомотив (Пд) започна с минимална победа пролетния дял в Първа лига!

Този следобед на ст.“Локомотив“, в ранния мач от програмата на 21-ия кръг, момчетата на Бруно Акрапович успяха да преодолеят съпротивата на Пирин (Благоевград) с 1:0. Първият гол за 2018г. в официален мач за „черно-белите“ пък вкара Димо Бакалов в 29-та минута на срещата.

В тази среща Бруно Акрапович използва четири от новите си попълнения от зимата, като двама от тях – Аралица и Буна, започнаха от първата минута . Перлата в селекцията – нигерийският защитник Стивън Езе, пък се появи в игра в 60-та минута на двубоя, след като замени принудително контузения Асен Георгиев. Дори 2-метровият Езе прояви на няколко пъти качествата си в защита със стабилни изяви и обра аплодисментите на малкото присъстващи на стадиона. В края на срещата влезе и Филип Михалевич.

Попадението за „смърфовете“ падна след много дълго търсена на празните пространства в гъстата защита на съперника. Пирин бе приел играта в своята половина, но се бе затворил добре. Всичко това до 29-та минута, когато хубав пробив на Марчев отдясно на полето на Пирин му позволи да пусне успореден на голлинията пас към Димо Бакалов. На празна врата голмайсторът на „черно-белите“ не пропусна и откри за своя тим.

С тази победа Локомотив (Пд) вече е 7-ми с 26т., на 5 зад Верея (31т.). Битката на пловдивчани до края на редовния сезон ще бъде именно с тима от Стара Загора за влизане в Топ 6 по време на плейофите.

Иначе днешната среща на „Лаута“ се игра при затворени врата, заради наказанието от два мач, което търпят „смърфовете“ от боя между феновете на Локомотив (Пд) и ЦСКА-София в края на ноември 2017г. Следващото домакинство на „черно-белите“ е срещу вечния враг Ботев (Пд) на 1 март (четвъртък) от 17:30ч.

Двубоят започна с домакински натиск и още в първата минута Локомотив (Пд) създаде първото голово положение пред една от двете врати. Анте Аралица навлезе остро в наказателното поле на Пирин и центрира към втора греда, където Димо Бакалов се размина с топката.

“Смърфовете” наложиха трайно владение на топката, въпреки че разиграването на топката не довежда до нещо по-съществено пред вратата на Георги Георгиев.

Футболистите на Бруно Акрапович заложиха на атаки по двете крила, по които Абделхаким Буна и Муса Мухамет направиха няколко добри пробива, завършили с центриране в наказателното поле на Пирин.

В 16-та минута пловдивчани достигнаха до първи удар към вратата на благоевградчани. Димитър Велковски напредната отляво и центрира, а Веселин Марчев засече топката с глава. Ударът му обаче не намери очертанията на вратата зад Георги Георгиев.

В средата на първата част Локомотив (Пд) притисна своя опонент в неговата половина и опита да преодолее сгъстената защита в зелено със серия от подавания. Възпитаниците на Милен Радуканов обаче показаха добра подредба в дефанса.

ГОООЛ  Димо Бакалов откри за “смърфовете” в 29-та минута на срещата – 1:0!

В 29-та минута резултатът бе открит от футболистите на Бруно Акрапович. Димо Бакалов засече страхотен пас по земя на Веселин Марчев, който пусна топката успоредно на голлинията на вратаря на Пирин. Бакалов връхлетя към топката от втора позиция и насочи топката в опразнената врата на гостите.

В 40-та минута Локомотив бе много близо до второ попадение. Анте Аралица получи добър пас отляво, хърватинът пое топката, завъртя се, освобождавайки се от опеката на Димитър Благов и стреля към вратата на Георгиев. Стражът на гостите обаче запази хладнокръвие и изби, протягайки десния си крак.

Минути преди края на първата част благоевградчани стигнаха до положение пред вратата на Илко Пиргов. Анти Рениа остана непокрит в близост до наказателното поле на “смърфовете”. Футболистът на Пирин стреля силно, но Пиргов улови без проблеми.

Втората част бурно с няколко нарушения отстрана и на двата отбора в центъра на терена. В 52-та минута Бакалов не бе атакуван от никого и от границата на наказателното поле стреля силно с десния крак. Топката обаче бе насочена много неточно и излетя в аут.

В 62-та минута Умарбаев бе близо до увеличаване аванса на своя тим след хубав удар от близка дистанция. Преди това топката стигна до него след лошо изчистване на защитата на Пирин след корнер. Умарбаев намери коженото кълбо от дъгата на наказателното поле, но шутът му с левия крак премина на сантиметри встрани от десния страничен стълб на гостите.

Минута след това Муса центрира добре топката към наказателното поле на “черно-белите”, но там Буна не успя да отправи хубав удар с глава и Георгиев улови.

В 81-та минута Абдулхаким Буна бе изгонен от игра, след като подложи крак на вратаря, който опитваше да бие фаул. Главният съдия на срещата не се поколеба и показа на Буна втори жълт и респективно червен картон.

Локомотив (Пд) : Илко Пиргов, Димитър Везалов, Асен Георгиев (Стивън Езе 60′), Димитър Велковски, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (Янко Ангелов 79′), Димо Бакалов (Филип Михалевич 88′), Веселин Марчев, Абделхаким Буна, Анте Аралица, Муса Мухамед