Ботев ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Ботев и Локомотив не успяха да се победят след много битка в Коматево

Отборите на Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив не успяха да се победят в дербито на Пловдив завършвайки 0:0 в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. Битката преобладаваше повече от колкото футбола и двата отбора закономерно поделиха точките. След този двубой Ботев е 8-ми с 29 точки, докато Локомотив остава трети с 42.

Във 2-ата минута домакините от Ботев отправиха първия изстрел към една от двете врати чрез Александър Тонев, но неточно.

В 4-ата минута Балтанов стреля точно, но право в ръцете на Луков.

В 9-ата минута Момчил Цветанов получи жълт картон за грубо влизане в кракта на Лъчезар Балтанов.

В 14-ата минута страхотен извеждащ пас намери Тонев зад гърба на защитана, но крилото на Ботев не успя да си спре топката и тя попадна в ръцете на Мартин Луков.

В 19-ата минута Цветанов пусна пас към Аралица и нападателят на “черно-белите” стреля, но право в ръцете на Янко Георгиев.

След първите 20-ина минути може да се каже, че мачът е доста равностоен.

В 30-ата минута Пиргов пробва много далечен удар, но изключително неточно.

В 31-ата минута Филип Филипов стреля, но високо над вратата.

В следващите минути темпото на игра спадна и битката се водеше в центъра на терена.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:0.

Начало на второто полувреме!

В 51-ата минута груба грешка на Бандаловски позволи на Карагарен да се измъкне сам срещу вратаря, но изстрелът на крилото на Локомотив бе прекалено слаб и Янко Георгиев улови без проблем.

В началните минути на втората част “черно-белите” изглеждат по дейният отбор.

Локомотив успя да натисне Ботев и на “канарчетата” им е доста трудно да минат централната линия на терена.

Няколко тежки сблъсъка на терена понакъсаха играта и темпото отново спадна.

Играта на “канарчетата” отново се оживи след влизането на Тодор Неделев.

В 73-ата минута Тонев пропиля златен шанс за отбора на Ботев след като останал очи в очи с Луков прати топката високо над вратата.

В 76-ата минута страхотна атака на домакините завърши с хубав удар от границата на наказателното поле на Неделев, но топката мина покрай вратата.

В 80-ата минута хубави пасове между Николаев и Карагарен изведоха младока по крилото, но центрирането му бе разочароващо.

В 82-ата минута след центриране от ъглов удар Диниш Алмейда стреля с глава, но топката премина близо до левия страничен стълб на Георгиев.

До края на мача интересните положения липсваха и двата отбора поделиха точките.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Иван Бандаловски, Димитър Пиргов, Лазар Марин (22’Димитър Тонев), Лъчезар Балтанов, Джонатан Перейра, Радослав Терзиев, Станислав Шопов (64′ Тодор Неделев), Александър Тонев, Антонио Вутов

Локомотив: Мартин Луков, Акинсола Акиниеми, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Николай Николаев, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Анте Аралица