СНИМКИ: Лаута тупти в ритъма на триумфа! Локомотив Пд носи огромна радост!

Локомотив Пд постигна пета поредна победа в българския шампионат…

Момчетата на Бруно Акрапович изиграха поредния си силен мач през този сезон и сломиха прекия си конкурент за третата позиция – ЦСКА-София, с 1:0 у дома.

Пред над 6000 екзалтирани фенове на ст.“Локомотив“ единственото попадение за домакините вкара Йосип Томашевич в 16-ата минута. Топовният шут на хърватина не остави шансове на Бусато и така помрачи официалния дебют на наставника Милош Крушчич начело на тима.

Пловдивчани завършиха срещата с 10 души, след като именно голмайсторът Томашевич получи два жълти картона и напусна терена 8 минути преди края на срещата.

След този успех Локомотив Пд набира все по-голяма скорост. „Смърфовете“ остават трети, но вече с равен брой точки с Левски – 29 т., както и на 7 пред 4-ия ЦСКА-София (22 т.). В следващия си мач „смърфовете“ приемат Черно море – на 29-ти октомври (вторник).

Двубоят стартира силно за домакините. Те наложиха натискт, след който стигнаха до няколко добри положения за удари от дистанция.

В 9-ата минута Георги Илиев стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на съперника.

В 12-ата минута ЦСКА-София имаше прекрасен шанс да даде аванс на своя отбор. Али Соу беше изведен зад защитата на Локомотив Пд. Нападателят се озова сам срещу Луков, но ударът му по земя с десния крак мина покрай вратата на стража.

ГООООЛ Йосип Томашевич откри резултата за домакините в 16-ата минута – 1:0!

Малко след изтичането на първия четвърт час “смърфовете” намериха целта. Хубава акция на Умрбаев през центъра не беше спряна от няколко играчи на съперника. Топката се претърколи напред в наказателното поле, където Милош Петрович беше оставен сам. От удобна позиция за силния му ляв крак халф-бекът прониза Бусато с мощен шут.

Минута след това Кристиян Малинов стреля от дистанция, но Мартин Луков внимаваше и изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар топката стигна до Петър Занев отляво. Той центрира балонно, но много коварно. Кълбото “облиза” левия страничен стълб зад Луков, но остана в игра, след което беше изчистена от бранител на домакините.

В 27-ата минута Димитър Илиев осъществи страхотен рейд отляво. Капитанът навлезе в наказателното поле, след като премина през двама играчи на съперника, след което опита успореден на голлинията пас. Никой в “черно-бялО” обаче не успя да засече и топката се върна назад. Все пак там тя стигна до Умарбаев, който стреля коварно с десния крак, но Бусато бе на място и изби в корнер. След него гостите оцеляха и изчистиха кълбото.

В 33-ата минута Ален Ожболт стреля мощно от около 20 метра, но Бусто отново отрази шута. Минута по-късно словенецът разигра добре с Димитър Илиев в наказателното поле. Вторият стреля получи около точката на дузпата, но ударът му с вътрешната част на десния крак излетя високо в аут. В 41-ата минута пас зад защитата позволи на Али Соу да стреля от малък ъгъл, но Мартин Луков излезе напред и изби.

Минута преди края Карагарен пропусна огромен шанс за втори гол. Георги Илиев шутира от дистанция, но Бусато отново отрази. Все пак много близо до топката се озова Карагарен, който от няколко метра не успя да преодолее стража на съперника, стреляйки в него.

В 48-ата минута ЦСКА-София беше крайно близо до гол. Резервата Евандро напредна отляво и центрира. Топката падна пред Луков, но той отрази с една ръка. Пред стража Али Соу опита да вкара от един метър, но изумително спасяване на Луков с една ръка предотврати този сценарий.
Последващите 20 минути бяха по-спокойни, без особено интересни положения. Локомотив Пд прие играта в своята половина. В 71-ата минута много опасно центриране пред вратата на Луков. Топката обаче не беше засечена от нито един играч на ЦСКА-СОфия и играч на домакините изчисти.

В 74-ата минута Кристиян Малинов стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но Луков плонжира и улови топката. 5 по-късно Карагарен изпълни неточно много удобен пряк свободен удар.

В 82-ата минута Локомотив Пд остана с човек по-малко. Голмайсторът Томашевич фаулира Греъм Кери до тъчлинията, а съдията не му спести втори жълт картон.

В предпоследната минута на редовното време Карагарен качи топката на главата на Димитър Илиев. Капитанът стреля със страшна сила, но Бусато изби. При добавката Илиев опита да матира съперниковия страж от полупаднало положение, но сега бранител на ЦСКА-София изби от голлинията.

Стартови състави:

Локомотив Пд: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Динис Алмейда, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (Петър Витанов 69′), Бирсент Карагарен, Георги Илиев (Анте Аралица 76′), Димитър Илиев, Ален Ожболт (Момчил Цветанов 86′)

Резерви: Илко Пиргов, Лукас Масоеро, Момчил Цветанов, Петър Витанов, Анте Аралица, Един Бахтич, Николай Николаев

Главен Треньор: Бруно Акрапович

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Греъм Кери, Aнтъни Уот (Тиаго Родригес 46′), Петър Занев, Вив Ефоса Соломон-Отабор (Евандро 46′), Кристиян Малинов, Брадли Мазику, Али Соу, Раул Албентоса, Валентин Антов, Пламен Гълъбов

Резерви: Витаутас Гедиминас Черниаускас, Жеферсон, Рубен Пинто, Стойчо Атанасов, Евандро, Тиаго Родригез, Нуно Мигел До Адро Томаш

Главен Треньор: Милош Крушчич