Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Преобразен Локомотив писа 4-ка на Марек, Бирсент Карагарен със страхотно попадение

Локомотив Пловдив се наложи с 4:0 над Марек Дупница и си гарантира една идея по-голямо спокойствие в следващите мачове в ”А” група.

Домакините започнаха много добре срещата след атака отдясно на Спас Делев. Той центрира, но Камбуров за малко не успя да засече кълбото.

“Черно-белите” продължиха да търсят гола и бяха много близо в шестата минута. Йоан Ласиман получи добър пас от Радослав Димитров и стреля, но със страхотен плонж Емил Михайлов изби в корнер. След него Сечков бе на сантиметри да отбележи, но не успя да засече в последния момент.loko merek

В 15-ата минута Локомотив Пловдив поведе в резултата след 150-тия гол на Мартин Камбуров. Тогава “смърфовете” организираха поредната добра атака. Първо Ласиман стреля, а след това топката попадна в Камбуров, който финтира двама играчи на гостите и вкара топката във вратата след удар между краката на вратаря Емил Михайлов.

Веднага след гола момчетата на Христо Колев – Бащата бяха близо и до второ попадение, но добър шпагат на Виячки спря кълбото.

Локомотив намали темпото в следващите минути. В 30-ата минута Бурабия центрира и сложи топката на главата на Янко Сандански, чийто удар мина над вратата на Марек. Две след това Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, който великолепно бе избит от Емил Михайлов.

Бирсент Карагарен се оказа сам срещу вратаря на дупничани, но отправи повече от неточен удар.

В 38-ата минута Локомотив направи още една супер атака. Мартин Камбуров изведе добре Карагарен по фланга, вторият центрира към Спас Делев, който стреля с глава, но късметът покри гостите след като топката срещна гредата.

В края на първата част на два пъти второто попадение за пловдивчани бе близо, но така и не се стигна до удар, който да завърши в мрежата на Марек.

Така първото полувреме завърши с минимална преднина от 1:0 за отбора на Локомотив.

Втората част започна перфектно за домакините. Пет минути след подновяването, Бурабия центрира към Мартин Камбуров, който стреля с глава. Топката бе избита от Михайлов, но при добавката Бирсент Карагарен покачи на 2:0.

В 54-ата минута Локомотив получи сериозен удар. След единоборство с играч на Марек, Спас Делев напусна принудително терена на носилка, като той бе заменен от Дани Кики.

Пет минути след това Локомотив стигна до класика в резултата. Първо Бурабия пусна много добър пас по въздух към Ласиман, той догони кълбото и центрира към Карагарен, който с уникална странична ножица вкара гола на сезона за Локомотив.

След третото попадение, “черно-белите” не спряха да атакуват и да търсят следващ гол. В 70-ата минута Ласиман проби добре и бе фаулиран в наказателното поле. Главният рефер на срещата Станислав Ставров посочи бялата точка, от която Мартин Камбуров не сгреши и влезе в ТОП 10 на българския футбол (ВИЖ ПОВЕЧЕ ТУК).

В 80-ата Бирсент Карагарен “навърза” двама от защитата на Марек и потърси удар, който бе хванат от Михайлов. Три след това Дани Кики финтира двама от гостите, а Бранимир Костадинов стреля, но отново Михайлов изби добре.

До края на срещата не се стигна до нови по-сериозни положения пред двете врати и така Локомотив се наложи с категоричното 4:0 над Марек.

С тази победа “смърфовете” се отдалечиха на шест точки от предпоследния Марек и така прекъсна негативната серия от седем поредни загуби.

Стартов състав на Локо Пд:

Теодор Маринов Скорчев – ВРАТАР, Здравко Илиев Запрянов, Янко Петров Сандански, Мартин Валентинов Сечков, Радослав Бончев Димитров, Мехди Боурабиа, Ванчо Траянов (63′ Георги Вълчев), Мартин Андреев Камбуров – КАПИТАН, Спас Бориславов Делев (54′ Дани Кики), Йохан Томас Пол Ласиман (81′ Бранимир Костадинов), Бирсент Хамди Карагарен

Стартов състав на Марек: Емил Михайлов, Александър Манолов, Емил Виячки, Мартин Кавдански (31′ ж.к), Димо Атанасов, Милен Лахчев – к, Димитър Петков, Златко Бонев, Павел Петков, Мартин Димитров, Рангел Абушев