ВолейболМарица - жениСъбития

Победата се изплъзна “Болезнено” от ръцете на Марица (Пловдив)

Марица (Пд) продължава да чака първата си победа в Шампионската лига…

Тази вечер в зала “Колодрума” момичетата на Иван Петков изиграха най-силния си мач в надпреврата до момента, но отстъпиха с 2:3 гейма на шампиона на Полша Хемик (Полица) в четвъртата си среща от Група “C”.

Това е четвърта поредна загуба на пловдивчани в турнира, след като по-рано през сезон отстъпиха на Динамо (Казан), Визура и отново Хемик като гост.

За нападателките на Марица беше много трудно да пробиват блокадата на Хемик в първия гейм, а, когато успяваха, обикновено защитата на гостенките беше на мястото си. Все пак Виктория Григорова успя да забие пет точки в атака, но това не компенсира многото непредизвикани грешки, които маричанки допуснаха. С шест точки принос от американката Александра Холстън Хемик взе гейма с 25:19. С капитанката Радосвета Тенева вече в игра, пловдивчанки излязоха преобразени за втория гейм. Те драстично намалиха брака в играта си, а Нася Димитрова влезе във вихъра си. След равностойно начало, българският тим дръпна далеч напред, за да се стигне до двата поредни аса на Димитрова, които затвориха гейма при 25:18.

Три поредни аса пък направи Лора Китипова и Марица успя да навакса изоставането, което допусна в началото на втората част. В края на гейма отлично играещата Симона Димитрова с успешна атака донесе геймбол на своите, а след това и с директна точка от сервис го превърна в крайното 25:23, с което домакините излязоха напред в резултата. Марица успя да стопи изоставане от шест точки в четвъртия гейм и да изравни при 20:20, но следващите пет разигравания бяха за Хемик и гостенките изравниха след 25:20.

Вдъхновени от неуморната подкрепа от трибуните, Жълто-сините влязоха много силно в петия гейм и поведоха със 7:3. После обаче като че ли не си повярваха докрай. Със серия от седем поредни точки при сервиси на Бянка Буша, Хемик не само обърна резултата, но стигна и до мачбол. Секунди по-късно Наталя Менджик отбеляза победната точка за 15:11.

Топреализатор на мача стана Малвина Смажек с 20 точки за победителките. Три волейболистки на Марица завършиха с по 17 – Нася Димитрова, Десислава Николова и Симона Димитрова.

Марица остана на последното четвърто място в групата без победа, но с първа спечелена точка. Водач е руският Динамо Казань (Казан) без загубен гейм в четири мача. Следват Хемик с три победи и сръбският Визура (Рума) с една. За следващия си мач Марица гостува на Визура на 20 февруари от 21:30 б.в.

Първи гейм

Марица започна колебливо началния гейм на срещата, след като изоставаше с 1-6 след първото треньорско прекъсване. Пловдивчанки обаче бързо влязоха в мача и до първото техническо прекъсване намалиха изоставането си до 6-8.

Марица обаче не успя да задържи нивото си и допусна нов голям дефицит в резултата при 10-16.

Домакините продължиха да правят нелепи грешки при разиграване и да не се позиционират добре при атаки на съперника, което доведе до края на гейма в полза на полякините. 0-1 за Химик след 19-25!

Втори гейм

Марица влезе с по-голямо самочувствие във втората част и в неговата среда поведе с 11-8. Преднината на маричанки до второто техническо прекъсване се увеличи до 16-10. Страхотните сервиси и организацията в играта на пловдивчанки им помогнаха да изравнят резултата в геймовете с 18-25. 1:1 гейма.

Трети гейм

Марица продължи с ефективната си игра и в началото на третата част. Момичетата на Иван Петков поведоха с 16-14 до второто техническо прекъсване. Марица спечели гейма след 25:23, 2:1 за Марица!

Четвърти гейм

Химик се върна в мача в началото на четъвртия гейм и успя да набере преднина до първото техническо прекъсване – 6-8. Много силният блок на полякините обаче изигра роля в четвъртия гейм и те успяха да се доберат до изравняване на резултата при 21-24. 2:2 гейма!

Пети гейм

В решителния пети гейм Хемик стигнаха до успеха с 11-15 и взеха успеха в срещата. 3-2 гейма за Хемик!

Състав на Марица: Данчева, Димитров, Китопова, Николова, Димитрова, Чешлер, Григорова, Монова, Йосеф, Тодорова, Миланова, Андреева, Димова

Състав на Химик: Буса, Амол, Холстън, Самрзек, Белчик, Велкович, Медързик, Кирос, Зарослинска, Симонова, Маркович