Ботев ПловдивЗа ИсториятаФутбол

Пловдивски финал! Ботев мина през ада с 9 човека и оцеля

За историята!!! Финал за историята между Локомотив (Пд) и Ботев (Пд) ще гледаме на 15 май.

Ботев (Пд) отстрани ЦСКА – София в луд мач на ”Българска Армия” след 3:3, а канарчетата завършиха двубоя с едва 9 души.

“Канарчетата” се класират след общ резултат 6:5.

Срещата започна с минута мълчание и ръкопляскания Красимир Безински, който напусна този свят тази седмица.

Начало на срещата!

ЦСКА-София опита да наложи първоначален домакински натиск. В 7-ата минута Тиаго стреля от дистанция, но топката излетя високо в аут.

В 10-ата минута Ботев (Пд) за първи път излезе по-напред. Вутов задържа и комбинира с Неделев. Той обърна фронта на атаката с пас надясно към Шопов. Последния опит да включи в атака и Филипов, заходил отдясно, но пасът бе пресечен от бранител на домакините.

В 12-ата минута Жоржиньо засече с глава подаване от свободен удар на Тиаго. Топката обаче излезе в аут.

4 минути след това Кристиян Малинов стреля от около 25 метра с левия крак, но топката прелетя с много в аут.

ГОООЛТодор Неделев прониза с удивително воле вратата на ЦСКА-София в 22-ата минута – 0:1!

Нов велик гол за Неделев! Грешка на Черниаускас, който изчисти лошо топката напред попадна точно на волето на Неделев и той я прати неспасяемо в мрежата му.

ГОООЛ Лъчезар Балтанов простреля още веднъж вратата на “червените” в 27-ата минута – 0:2!

Прекрасна акция отдясно на Ботев (Пд) позволи на Васил Шопов да комбинира с Балтанов, който от точката на дузпата с прецизен удар направи резултата 2:0 в полза на пловдивския тим. Общият резултат вече е 5:2 в полза на “канарчетата:.

В 32-ата минута Кайзер извади по страхотен начин с крака шут на Тиаго от десетина метра. Топката излезе в корнер.

В 40-ата минута Рубен Пинто стреля от границата на наказателното поле, но топката нацели Соу. 4 минути след това Малинов опита удар от границата на наказателното поле, но топка се спря право право в ръцете на Даниел Кайзер.

Начало на втората част!

ГОООЛ ЦСКА-София връща един гол в 49-ата минута на срещата чрез Али Соу – 1:2!

В 52-ата минута Филипов Филипов получи втори жълт и съответно червен картон – Ботев Пд остава с 10 души!

В 56-ата минута Енрике Рафаел получи топката на границата на наказателното поле и стреля с левия крак, но топката излетя с много встрани в аут. В следващата атака Антонио Вутов се впусна напред сам с топка в крака, спечели много метри, но ударът му излетя високо над вратата на Черниаускас.

В 67-ата минута Евандро стреля от дистанция, но право в прегръдките на Даниел Кайзер.

В 72-ата минута Жоржиньо качи топката на главата на Кристиян Малинов с пас отдясно. Халфът стреля с глава, но правов ръцете на Кайзер.

ГОООЛ ЦСКА-София изравни резултата след гол на Евандро в 74-ата минута – 2:2!

Пинто намери Евандро зад защитата на Ботев (Пд). Резервата стреля мощно по диагонал, пронизвайки стража на “жълто-черните с втори “червен” гол.

В 79-ата минута Евандро стреля с десния крак над Кайзер, но полякът протегна ръка и изби в корнер. След него “армейците” отново стигнаха до положение. Али Соу стреля със задна ножица, но Кайзер отново прояви прекрасни си рефлекс и отрази.

Дузпа за ЦСКА-София в 82-та минута за нарушение на Балтанов срещу Джеси в наказателното поле на съперника. Поради протести Антонио Вутов получи червен картон и остави своите с 9 души.

ГОООЛ Али Соу 85-ата минута – 3:2!

ГОООЛ Кристиян Димитър матира Черниаускас за 3:3 след корнер 89-ата минута – 3:3!

Така до края на срещата домакините имаха няколко шанса, но така и не успяха да вкарат ново попадение и Ботев е на финал!

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 24. Томаш, 26. Антов, 16. Бикел, 15. Малинов, 6. Пинто, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго (Евандо 66′), 17. Енрике, 22. Соу

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 5. Димитров, 24. Марин, 6. Ничев, 66. Кардосо (Крис Добрев 76′), 16. Шопов, 17. Балтанов, 8. Неделев, 39. Вутов

Тодор Неделев: Топката летеше и реших да я бия, не знам как вкарахме за 3:3