СНИМКИ: Ботев (Пд) и Ботев (Вр) поделиха братски точките, Неделев изпусна дузпа

Ботев (Пд) завърши редовния сезон с равенство…

Момчетата на Николай Киров не успяха да се справят със съименниците си от Ботев (Враца), завършвайки при 1:1 у дома. Срещата бе последна и за двата тима в редовния сезон на Първа лига – 26-ти кръг.

Това е трето поредно равенство за пловдвичани, които в предни два кръг регистрираха хиксове с Дунав (Русе) (1:1) и Черно море (0:0). Тимът остава единственият непобеден през пролетния дял на шампионата до този момент.

Иначе и двата гола в Коматево паднаха през първата част, като бяха разделени от 120 секунди. Първо, Мартин Кавдански даде аванс на врачани с глава след подаване от свободен удар в 19-ата минута.

Малко след това обаче Ботев (Пд) спечели точка след акция отдясно. Топката стигна до Вутов, който пусна към Васил Шопов – той, от своя страна, стреля от няколко метра и изравни до 1:1.

В 57-ата минута Тодор Неделев изпусна дузпа, дадена за игра с ръка на Мариян Иванов в наказателното поле на Ботев (Враца).

Гостите завършиха срещата с 10 души, след като Иванов бе изгонен от игра именно заради това си действие.

След това равенство “канарчетата” остават 4-ти с 45 точки, докато врачани са 10-ти с 31 пункта.

Първата добра акция в мача дойде в 5-ата минута. Крис Добрев се добра до топката отляво, но бе фаулиран от Андреас Васев. Прекият свободен удар бе изпълнен от Тодор Неделев, но защитата на Ботев Враца се справи.

ГООООЛ Мартин Кавдански даде аванс на Ботев Враца в 19-ата минута – 0:1!

Центриране от фаула към наказателното поле на Симеон Мечев, там Мартин Кавдански скача над всички и с глава засече за 1:0.

ГООООЛ Васил Шопов изравни резултата в 21-ата минута – 1:1!

Само две минути след това домакините изравниха. Акция отдясно позволи на Антонио Вутов да намери Васил Шопов сам в наказателното поле на съперника. Той не се забави с десния крак възстанови равенството.

В 23-ата минута Ботев (Пд) бе близо до нов гол. Доре овладя отляво и пусна хубав пас зад защитата за Шопов. Той обаче стреля слабо и право във вратаря на врачани Костов.

В 29-ата минута домакините имаха нов страхотен шанс. Вутов се озова на стрелкова позиция от няколко метра, но се забави. Все пак последва удар, който бе отразен. Последва добавка на Крачанаков, която обаче излетя високо в аут.

В 36-ата минута Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар, фронтално на вратата на Ботев Враца, но Красимир Костов внимаваше и улови кълбото. Две минути по-късно Даниел Генов стреля от границата на наказателното поле, но право в обятията на Даниел Кайзер.

В 43-ата минута нова акция на Ботев (Пд) през центъра изпрати топката наляво към Крис Добрев. С движение наляво топката бе насочена с успореден пас към дузпата. Там тя бе изчистена от бранител на Враца, но попадна в Доре. Той финтира идващите срещу него защитници и стреля, но кълбото се претърколи в аут.

В 56-ата минута Ботев (Пд) получи дузпа. Мариян Иванов от Ботев Враца получи червен картон, след като игра с ръка в наказателното си поле, след удар на Антонио Вутов.

Зад топката застана Тодор Неделев, който пропусна, а Красимир Костов улови ъгъла и изби.

В 78-ата минута гостите бяха страшно близо до гол. Кристиян Димитров сгреши в една ситуация и загуби топката около центъра. Там Георги Вълчев и от центъра опита да прехвърля Кайзер. Полякът изби нагоре с една ръка в корнер. След него не последва нищо опасно за вратата на пловдивчани.

В 83-ата минута Ботев (Пд) бе на сантиметри от попадение. Комбинация в предни позиции между Неделев и Вутов позволи на втория да стреля с левия крак, но кълбото прелетя над вратата в аут.

В 86-ата минута Тодор Неделев стреля от дистанция, но топката отново излезе в аут. Минута след това “осмицата” опита идентичен изстрел, но Красимир Костов улови спокойно.

Състави на двата отбора:

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Атанас Зехиров (Станислав Шопов 80′), Димитър Пиргов, Трайчев Димитров, Еберт Кардосо (Лазар Марин 46′), Радослав Терзиев, Васил Шопов, Тодор Неделев, Кристиан Добрев (Филип Филипов 63′), Антонио Вутов, Феребори Доре

Резерви: Иван Чворович, Костадин Ничев, Станислав Шопов, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Филип Филипов, Запро Динев

Ботев Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Антон Огнянов, Валери Домовчийски (Даниел Гаджев 66′), Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Даниел Генов, Емил Стоев (Ивайло Михайлов 46′), Мариян Иванов, Мартин Кавдански, Симеон Мечев

Резерви: Юго Стефан, Даниел Гаджев, Едгар Тур, Ивайло Михайлов, Милан Вушорович, Мирослав Будинов, Петър Атанасов

Старши треньор: Стойчо Драмов

Главен съдия: Драгомир Драганов