СНИМКИ: Локомотив (Пд) изпусна Дунав в първия си мач от плейофите

Локомотив (Пд) пропусна да започне плейофите с успех.

Тимът на Бруно Акрапович завърши при 1:1 с Дунав в среща от плейофите в група Б от втората осмица на Първа лига.

Играчите на Людмил Киров се възползваха максимално от малкия си брой ситуации, за да вземат точка, така ценна за тяхното спасяване.

Локомотив Пд определено трябва да съжалява повече, че не успя задържи резултата 1:0 на почивката след попадението на Ален Ожболт. През второто полувреме друго попадение за домакините – дело на Стивън Езе – беше отменено заради засада, като ситуацията не беше кристално ясна.

Равенството оставя „смърфовете” на 3 точки (33 т.) пред втория Славия (36 т.), който в неделя приема Септември София. Септемврийци и Дунав имат по 21 точки.

В 17-ата минута Карагарен опита да се възползва от зле избитата топка след центриране от ъглов удар, но шутира на десетина метри встрани.

В 23-ата минута Карагарен изненада защитниците на гостите с подаване между десния бек Мунин и Исаевски. Ален Ожболт стигна топката отдясно в наказателното поле и с лъжливо замахване остави Мартин Ковачев на място. Словенецът опита силен шут към близкия горен ъгъл, но намери само външната страна на мрежата.

ГОООЛ Ален Ожболт даде аванс на Локомотив (Пд) в 28-ата минута – 1:0!

Бранител на Дунав загуби топката в центъра и това даде начало на контраатака. Тя на пръв поглед беше спряна, след като Един Бахтич бе обезоръжен отляво в наказателното поле. Ожболт я съхрани отляво и комбинира отново с Бахтич. Австриецът опита шут, който беше блокиран, а топката отиде към границата на пеналта. Ожболт директно отправи изстрел, който влетя с впечатляваща скорост в близкия долен ъгъл на Макенджиев.

В 33-ата минута Луков получи травма и бе извадан от игра за сметка на Илко Пиргов.

ГОООЛ Исмаил Иса изравни за Дунав в 47-ата минута – 1:1!

Първата опасна атака на “драконите” завърши с гол. Фирцулеску комбинира с преминалия отдясно Божидар Васев. Той опита шут, който бе блокиран. Васев, макар и паднал на тревата, намери начин между двама съперници Фирцулеску в наказателното поле. Румънецът центрира като по конец към далечната греда, където Иса беше напълно забравен и реализира с изстрел с глава по диагонала.

В 66-ата минута Драгош Фирцулеску стреля слабо от фаул към долния десен ъгъл, но Пиргов се хвърли и директно я улови.

Три минути по-късно Локомотив (Пд) удари греда. Топката бе изпратена в ъглов удар към близката греда. Там Димитър Илиев опита труден удар с глава, но в аут. При излизането си в кълбото съвсем леко закачи дясната сглобка.

В 71-ата минута 5 минути по-късно Стивън Езе вкара с глава, но голът бе отменен поради засада. Парвиз Умарбаев центриране от свободен удар. Езе се извиси на далечната греда и с глава стреля под плонжа на Макенджиев. Страничният съдия вдигна флага, макар че повторенията не дадоха категоричен отговор дали отсъждането е вярно, или не.

В 85-ата минута Янко Ангелов направи спринт отдясно и получи дълго подаване в наказателното поле. От продължението не стана ясно дали Ангелов търсеше остро центриране или удар към вратата. Макенджиев се зае да залага топката за изпълнение на аут.

Локомотив Пд (4-2-3-1): Мартин Луков (Илко Пиргов 33′)– Йосип Томашевич, Стивън Езе, Димитър Везалов, Милош Петрович – Игор Банович, Парвиз Умарбаев – Ален Ожболт (Янко Ангелов 85′), Един Бахтич, Бирсент Карагарен – Димитър Илиев /к/;

Дунав (4-3-3): Благой Макенджиев – Илия Мунин, Мартин Ковачев /к/, Петър Патев, Александър Исаевски – Диян Димов /к/, Христо Попадийн, Самуел Инкоом – Драгош Фирцулеску (Светослав Ковачев 68′), Исмаил Иса (Ахмед Ахмедов 74′), Божидар Васев (Красимир Станоев 86′)

Старши треньор: Людмил Киров

Стадион: „Локомотив” (Пловдив)

Главен съдия: Николай Йорданов

СНИМКИ: Пуста, но гласовита Лаута