СНИМКИ: Ботев (Пд) е 7-ми!

Отборът на Ботев (Пд) завърши достойно редовния сезон в Първа лига!

„Канарчетата“ изпуснаха куп положения, но в крайна сметка победиха с 2:0 Монтана на своята клубна база в кв.Коматево. Така момчетата на Николай Киров си осигуриха 7-то място в крайното класиране и ще могат да се подвизат в малко по-лесната група „А“ на плейофите във втората „осмица“.

Гол на Тошко Неделев (28‘) през първата част и попадение на Фернандо Виана (82‘) през втората донесоха успеха на „жълто-черните“. На фона на тези два гола обаче футболистите на Ботев (Пд) пропуснаха още поне 10 чисти положения, с които можеха да стъжнят сериозно живота на последния в шампионата.

Така преди разделянето на първенството Ботев (Пд) остава 7-ми с 35т., докато Монтана е 14-ти с 12т.

Срещата започна с няколко много стойности положения пред футболистите на Ботев (Пд). Първо, в 5-та минута Лазар Марин и Бризола разиграха бързо един тъч отляво, като крилото центрира високо към Антонио Вутов. Бившият играч на Левски стреля с глава само на сантиметри покрай лявата греда.

Само минута по-късно Омар Косоко получи топката на дъгата пред наказателното поле и стреля, но ударът прелетя на поне метър встрани от десния стълб.

В следващата атака “канарчетата” пропуснаха нова добра възможност за гол. Неделев намери Марин по фланга. Защитникът поведе дълго и стигна топката малко пред аутлинията, след което центрира по тревата в наказателното поле. Там Вутов опита да засече от около 9-10 метра по диагонала, но топката премина над вратата.

В 14-та минута дойде и първата добра възможност пред тима на Моната. Ивеля и Атанасов направиха страхотна комбинация отляво по атаката на своя отбор. Атанасов направи прострелно подаване към вътрешността на наказателното поле на Ботев (Пд). За негово съжаление обаче там нямаше никой от неговите съотборници. Четири минути след това Фелипе Бризола напредна добре навътре в наказателното поле и стреля. Защитник на гостите обаче сложи крак на пътя на топката и изби в корнер.

В 20-та минута Ботев (Пд) пропусна нов шанс за гол. Тодор Неделев качи топката върху главата на Лъчезар Балтанов след центриране от пряк свободен удар, но и този път ударът бе неточен. Секунди по-късно и Неделев пое добре на ъгъла на наказателното поле на Монтана и стреля без замисляне. Коженото кълбо обаче и този път не пожела да влезе във вратата на Брокс.

В 27-та митнау отборът на Ботев (Пд) получи право да изпълни дузпа, след като Фелипе Бризола бе фаулиран грубо в наказателното поле на Монтана.

ГОООЛ Тодор Неделев реализира дузпата и даде преднина на своите в резултата – 1:0!

Десетина минути преди края на първата част Бризола напрви нов чудовищен пропуск пред вратата на Брокс. Бразилецът намери Омар Косоко пред дъгата, който умело запази топката и изчака точният момент, за да извезе съотборника си сам срещу Корин Бруукс. Кариоката стреля силно, но топката отново профуча покрай вратата на гостите.

Втората част започна с нова страхотна възможнсот пред вратата на Брокс. Неделев намери добре нахлуващия в наказателното поле на Моната Цветомир Панов. Десният бек на Ботев напредна добре в наказателното поле и центрира ниско към Косоко. Той стреля мощно, но вратарят на гостите отрази вещо удара.

В 52-та минута Игуманович стреля от дистанция от пряк свобден удар, но Георгиев внимаваше и улови.

3 минути след това Бризола получи добър пас от фланга и стреля с глава от малък ъгъл. Топката обаче се отби в защитник на гостите и излезе в корнер.

В 65-та минута влезлият като смяна Виана получи страхотна топка на няколко метра от вратата на Монтана. И този път обаче късметът не споходи “канарчетата” и бразилецът стреля право в Боркс.

ГОООЛ Фернандо Виана реализира втория гол за своя тим в 81-та минута – 2:0!

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Виктор Генев, Лазар Марин, Серкан Юсеин (Радослав Апостолов 76′), Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Омар Косоко (Фернандо Виана 63′)