СНИМКИ: Луда нощ на „Лаута“ – Локомотив (Пд) изцеди душата си и спря Левски към върха

Нов емоционален успех за Бруно Акрапович и Локомотив (Пд)…

„Смърфовете“ записаха минимален, но много сладък успех с 1:0 над един от лидерите в шампионата – Левски, в среща от осмия кръг в Първа лига. Голът, който раздели двата тима падна в 16-та минута и бе дело на Анте Аралица. Това бе първо попадение за хърватина за пловдивчани през сезона. Победата е четвърта за домакините от началото на сезона.

Срещата бе изпъстрена с напечени моменти, любопитни положения пред двете врати и множество жълти картони – цели 11. Локомотив (Пд) изглеждаше по-прибран в първите минути, но след едно подаване в наказателното поле на Умарбаев отдясно, Аралица се каза непокрит и реализира. До края на първата част „смърфовете“ уплътниха зоната пред своята врата и неутрализираха силните и креативни единици на съперника.

През втората Левски натисна максимално в търсене на обрат, но домакините издържаха по вече изпипан стил в защита. Левски така и не намери път към вратата на “черно-белите” и прекъсна серията с от четири поредни победи под ръководството на Славиша Стоянович с поражение.

След тази победа Локомотив (Пд) събира 13т. и вече е 5-ти, докато Левски остава втори с 19т., с равен брой точки с ЦСКА-София на върха на подреждането. В следващия кръг „смърфовете“ гостуват Септември (Сф), докато Левски приема Витоша (Бистрица).

Срещата започна с нажежени емоции, с много индивидуални сблъсъци в средата на терена. В 4-та минута Янко Ангелов отправи първия удар, след като стреля от границата на наказателното поле към вратата на Полачек, но топката излетя в аут. Две минути по-късно Левски отвърна – Цветкович центрира отдясно, Буш стреля с глава в полето на “смърфовете”, но топката излезе в аут.

ГОООЛ Анте Аралица даде преднина на Локомотив (Пд) в 16-та минута – 1:0!

Анте Аралица откри резултата и донесе аванс на домакините. Малко след изтичането на първите 15 минути на двубоя, Парвиз Умарбаев центрира от десния фланг и качи топката на главата на хърватина, който отправи силен удар в долния ляв ъгъл на Мартин Полачек. Словакът успя да играе с топката, но не и да я извади от своята врата.

В 44-та минута Мариани центрира към наказателното поле на “смърфовете”, където Ейолфсон се размина с топката.

Втората част започна силно за гостите. В 53-та минута Иван Горанов центрира добре в наказателното поле на Локомотив (Пд) за Серджиу Буш. Там обаче румънецът не успя да отиграе добре и пропиля пореден шанс. 10 минути по-късно Жерсон Кабрал подаде от корнер, а на далечната греда беше изпуснат Холмар Ейолфсон, който стреля с гръб към вратата, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

В 68-та минута Богдан Вашчук можеше да направи асистенция с първото си докосване на топката. Той намери Габриел Обертан в наказателното поле, но ударът му беше избит. Няколко минути по-късно Кабрал подаде от пряк свободен удар на първа греда към Паулиньо, който стреля с глава, но топката излезе в аут.

В 72-та минута Томашевич стреля директно от пряк свободен удар, но топката срещна стената и излезе в ъглов удар. Подаването от корнера срещна главата на Езе, който баче не отправи добър удар и кълбото излезе в аут.

Така до края на двубоя, ”черно-белите” не допуснаха попадение във вратата си, въпреки непрестанните атаки на Левски и заслужено победиха с 1:0.

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Стивън Езе, Милош Петрович, Янко Ангелов (Вилим Посинкович 87′), Парвиз Умарбаев (Елитон 61′), Игор Банович (Димитър Илиев 26′), Абделхаким Буна, Анте Аралица, Бирсент Карагарен