UncategorizedБаскетбол

Нов страхотен успех за Академик

Академик Бултекс 99 записа убедителна победа срещу косовския Башкими (Призрен) след 102:61 (32:7, 32:22, 19:22, 19:10) у дома в Пловдив в мач от тринадесетия кръг на Балканската лига. Българският тим не даде какъвто и да е шанс на гостите и на практика още след първата част реши нещата в своя полза.

Домакините допуснаха едва 7 точки в първата четвърт, а за сметка на това реализираха 32, като не намалиха оборотите във втория период, в който пак вкараха 32 и водеха с 64:29 на почивката. В оставщите две части интригата липсваше, а пловдивчани запазиха добрата разлика и заслужено триумфираха със 102:61.

Димитър Димитров бе най-добър с 19 точки, 8 борби и 5 асистенции. Васил Бачев вкара 18 точки, а Мартин Дурчев остана с 12. Академик завърши с общо 33 асистенции и само 10 грешки, реализирайки 14/34 от тройката. Винсънт Золо бе най-резултатен за Башкими с 20 точки.

За българите това бе пета победа, като те имат и пет загуби на сметката си, докато Башкими е с баланс 5-6.