Ботев ПловдивФутбол

Жоао Пауло с нови два гола при безпроблемна “жълто-черната” победа над Левски (Карлово)

Отборът на Ботев (Пд) постигна убедителна победа с 3:1 над втородивизионния Левски (Карлов) в контролна среща по време на двуседмичната пауза от шампионата в Първа лига.

Пореден страхотен мач за „канарчетата“ изигра бразилската перла Жоао Пауло (31‘ и 76‘), който наниза нови два гола за днешния успех на своите. Така Пауло вече има 8 гола в последните 5 мача на Ботев (Пд) във всички турнири.

Иначе резултатът бе открит от Иван Стоянов (11‘), който не се бе разписвал от Дербито с Локомотив (Пд) в първия кръг на шампионата. Почетен гол за Левски пък отбеляза Георги Стефанов (46‘) секунди след подновяването на втората част.

Срещата имаше изцяло приятелски характер, като тя бе чудесна възможност за старши треньора на гостите от Пловдив Николай Киров да изпробва множество хора – основно юноши, които рядко получават шанс за изява по време на мачовете от шампионата.

Гостите от Пловдив започнаха по-активно срещата. Още в трета минута правещият неофициален дебют като титуляр Омар Косоко изведе по десния фланг Цветомир Панов. Левият бек върна прецизно към Жоао Пауло, който стреля опасно покрай страничната греда.

ГОООЛ Иван Стоянов откри резултата в 11-та минута на срещата – 0:1!

Ботев (Пд) не се забави дълго преди да опъне мрежата на своя противник. Даниел Кутев видя добре Милен Кикарин отляво, а левият бег центрира към наказателното поле. Там бе Иван Стоянов, който с удар от въздуха не остави шансове на вратаря на Левски.

15 минути по-късно Омар Косоко отправи първия си удар в срещата. Той първо проби отляво и след това опита изтрел от малък ъгъл, но  топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Петър Денчев.

ГОООЛ Жоао Пауло покачи до 2:0 в 31-та минута минута на срещата!

Жоао Пауло удвои преднината на Ботев, след отлична скоростна атака. Косоко изведе Иван Стоянов отляво, който спринтира с топката в крака и върна към Жоао Пауло и бразилецът с едно докосване изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Левски.

Минута след това Даниел Кутев пропусна да вкара трети гол, след като с акробатичен удар от въздуха стреля встрани от вратата на домакините.

ГОООЛ Георги Стефанов намали за Левски в 46-та минута на срещата – 1:2!

Още от съблекалнята домакините от Левски реализираха попадение и намалиха резултата. Георги Стефанов се възползва от грешка защита на пловдивчани и с удар от над 20 метра в десния ъгъл на “жълто-черната” отбеляза.

В 55-та минута силен удар на юношата на Ботев (Пд) Радослав Апостолов, който в момента се подвизава за екипа на Левски (Карлово), премина встрани от вратата Павел Петков.

Секунди след това бразилецът Жоао Пауло стреля от въздуха след центриране на Панов от десния фланг. Ударът обаче бе повече атрактивен, отколкото точен и излезе в аут.

В 64-та минута Омар Косоко изведе Жоао Пауло с отличен пас сам срещу вратаря Денчев. Кариоката финрира технично стража на домакините, но ударът му срещна близката греда.

ГОООЛ Жоао Пауло отбеляза поредния си гол с екипа на Ботев (Пд) в 76-та минута – 1:3!

Бразилецът Жоао Пауло покачи резултата, след като намери по страхотен начин топката от над 25 метра и прониза вратаря на Левски (Карлово) Денчев с втория гол в двубоя.

Стартови състави на двата отбора, съобщени от официалния сайт на клуба.

Левски (Карлово): Петър Денчев, Христо Янчев, Георги Иванов, Янко Вълканов, Георги Стефанов, Цветан Павлов, Атанас Куманов, Небойша Пейчич, Теодор Стефанов, Панайотис Тарас и Илиос Игнатидис (Исмет Рамадан и Радослав Апостолов 45′)

Ботев (Пд): Мартин Димитров (Павел Петков 45′), Цветомир Панов, Даниел Златков (Петър Тодоров 86′), Кристиан Димитров, Милен Кикарин (Димитър Пашалиев 82′), Стенио Дос Сантош, Меледже, Даниел Кутев, Омар Косок0 (Наксо Милев 71′), Жоао Пауло (Здравко Дерменов 82′), Иван Стоянов (Милко Георгиев 71′)

Лайвскор: botevplovdiv.bg