Локомотив ПловдивФутбол

Безгрижно! Локомотив (Пд) ще играе срещу Черно море в 1/2 финала за Европа

Локомотив (Пд) ще играе срещу Черно море в 1/2 финалия плейоф за квота от Лига Европа.

Тази вечер на Националния стадион “Васил Левски” момчетата на Бруно Акрапович успяха да запишат нов успех над Славия, този път с 3:0, в 1/4 финалния мач реванш от плейфната фаза на “Втората осмица”, и така с общ резултат 6:1, успяха да преодолеят “белите” по пътя към следващата фаза на плейофите.

След първия мач „смърфовете“ имаха преднина с 3:1 у дома. Двубоят бе без значение за “белите”, които през седмицата спечелиха Купата на България, след като надвиха Левски след изпълнение на дузпи и си осигуриха участие в Лига Европа.

Попаденията за Локомотив (Пд) бяха дело на Умарбаев през първата част (25’) след много красив прехвърлящ удар, и Янко Ангелов (82’) и Анте Аралица (93’) през втората.

Филип Михалевич можеше рано-рано да създаде нещо интересно. Димо Бакалов центрира, а хърватинът бе оставен непокрит на отлична позиция, но стреля неточно.

Вторият шанс за “черно-белите” не закъсня. В 10-ата минута, Буна направи шокиращ пропуск, след като от по-малко от 5 метра не успя да уцели вратата на Славия.

Последваха равностойни минути. Двата отбора съсредоточиха играта в центъра на терена.

ГОООЛ!

В 25-ата минута Парвиз Умарбаев реализирах уникално попадение. Димо Бакалов навлезе отляво, пусна назад към Умарбаев, който от извън наказателното поле без засилка откри резултата.

Четири минути преди края на първата част Филип Михалевич отново разочарова. Бакалов със страхотен пас изведе Михалевич, който от опасна близост не успя да си спре правилно топката, а докато се усети, вече бе късно, тъй като бе блокиран.

В 55-та минута Янко Ангелов стреля от далечно разстояние, но неточно. Десетина минути по-късно Велковски падна на границата на наказателното поле на “белите”, но съдията остави играта да продължи.

В 66-та минута Тони Иванов центрира много качествено във вратарското на “черно-белите”, където добра позиция бе заел Галин Иванов. Нападателят на домакините насочи кълбото към вратата на Милина, но хърватинът се намеси силно и изби.

ГОООЛ!

В 82-та минута Янко Ангелов матира за втори път вратаря на Славия след хубаво центриране от пряк свободен удар на Райков. Халфът на “черно-белите” бе на точното място в наказателното поле и с глава от няколко метра направи резултата 2:0.

Три минути по-късно Милина спаси дузпа на Милчо Ангелов, след като нацели долния десен ъгъл и изби в корнер.

ГОООЛ!

Анте Аралица оформи крайното 3:0 в добавеното време на срешата. Хърватинът бе на точното място след далечен шут на Райков от дистанция, който срещна напречната греда на вратата на съперника, а топката тупна в краката на намиращия се вблизост Аралица. Той на празна врата не сгреши.

Стартови състави на двата отбора:

Славия: Ивайло Василев, Андреа Христов (Мартин Семерджиев), Галин Иванов (Филип Кръстев 74’), Александър Александров, Славчо Шоколаров, Стефан Велков, Янис Карабельов, Цветелин Чунчуков (Тони Иванов 56’), Наско Милев, Милчо Ангелов, Владислав Узунов

Резерви: Георги Петков, Ивайло Димитров, Стефан Велев, Мартин Семерджиев, Пламен Петров, Тони Иванов, Филип Кръстев

Старши треньор: Златомир Загорчич

Локомотив (Пд): Антони Милина, Димитър Велковски, Димитър Везалов, Стивън Езе, Муса Мухамед, Абделхаким Буна, Парвиз Умарбаев (Петър Главчев 79’), Филип Михалевич (Анте Аралица 71’), Димо Бакалов, Янко Ангелов, Елитон Пардино

Резерви: Росен Андонов, Ванчо Траянов, Веселин Марчев, Симеон Райков (Димо Бакалов 58’), Петър Главчев, Юрица Булят, Анте Аралица

Старши треньор: Бруно Акрапович

Главен съдия: Станислав Тодоров