Моноспектакъл на Неделев! Тошко – Витоша 3:0!

Рецитал на Тодор Неделев в последния домакински мач на Ботев (Пд) за 2018 г…

“Канарчетата” извоюваха класически успех с 3:0 над Витоша (Бистрица) в 19-ия кръг на Първа лига.

В герой за домакините се превърна звездата Тодор Неделев, който се разписа на три пъти (вече 9 гола в Първа лига). След изумителния си гол в Дербито на Пловдив преди няколко дни (2:0), Неделев изигра пореден силен мач и донесе успеха на своите.

“Осмицата” се разписа на в три случая през първата част след три страхотни изстрела (24′, 31′, 45′).

Това е първи хеттрик в професионалната кариера на Тодор Неделев.

След тази победа “канарчетата” вече 4-ти с 35 т., докато софиянци остават 11-ти с 19 т. В последния есенен кръг Ботев (Пд) гостува на ЦСКА-София на ст.”Българска Армия” (16 декември, неделя).

Двубоят започна силно за домакините. В 6-ата минута Васил Шопов центрира добре в наказателното поле на съперника, но Николай Георгиев излизе и боксира. В 10-ата Джонатан подаде отдясно към Стивън, но нападателят не успя да стигне до топката.

В 13-ата минута Неделев стреля от пряк свободен удар, но право в стената на Витоша. Три минути по-късно Стивън се измъкна зад защитата на гостите, но сам срещу стража на Витоша, но не успя да го преодолее.

В 20-та минута Васил Шопов стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката се спря в гърба на Стивън Петков, който се оказа последна преграда пред вратаря на Витоша.

ГОООООЛ Тодор Неделев откри за домакините в 24-та минута – 1:0!

След хубав пробив на Афонсо отляво, топката бе центрирана в наказателното поле, където Тодор Неделев бе оставен абсолютно непокрит, нагласи топката и с изключително техничен удар я прати в сглобката на вратата за 1:0.

ГОООООЛ Тодор Неделев вкара втори гол за домакините в 32-та минута – 2:0!

Домакините увеличиха преднината си след нов гол на Тодор Неделев. Той получи топката на границата на наказателното поле, напредна леко и с прекрасен удар с левия крак прати коженото кълбо до десния страничен стълб, като не остави никакви шансове на вратаря Николай Георгиев.

В 36-ата минута Неделев изведе отлично Антонио Вутов, който преодоля Георгиев, но в последния момент бранител на гостите изби топката.

В 43-ата минута Ботев (Пд) остана с 10 души, след като Димитър Пиргов фаулира Наско Милев, който се откъсваше сам срещу вратаря Даниел Кайзер.

ГОООООЛ Тодор Неделев оформи своя хеттрик в 45-ата минута – 3:0!

Неделев продължава да твори! “Осмицата” се разписа след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар в ъгъла на вратаря.

Начало на втората част!

Втората част започна с хубавото положение за гостите. В 50-ата Тодор Гочев се озова на стрелкова позиция, но Кайзер отрази силния шут.

В 58-ата минута Шипов стреля от дистанция, но топката прелетя с малко в аут.

Състави на двата отбора:

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Йордан Минев, Васил Шопов, Лъчезар Балтанов (Филип Филипов 73’), Антонио Вутов (Радослав Терзиев 46′), Тодор Неделев, Густаво Афонсо (Крис Добрев 85′) Стивън Петков