Ботев ПловдивДербито на ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

Много нерви, динамичен футбол и един спорен гол украсиха първото Пловдивско дерби за този сезон (снимки и видео)

единБез победител завърши първото Пловдивско дерби за този сезон, след като тимовете на Ботев (Пд) и Локомотив (Пд) завършиха при резултат 1:1 на стадиона в кв.”Коматево” преди близо 5000 зрители, дошли да наблюдават най-свирепият мач по родните терени. Резултатът бе открит със спорен гол от засада на Алекс Колев в самия край на първата част, но съдбата сякаш не пожела несправедливостта да помрачи големия футболен празник, тъй като направилият повторен дебют за “смърфовете” Зоран Балдовалиев изравни за крайното 1:1!

По този начин и двата отбора останаха без победа след три изиграни срещи от началото на новия шампионат в “А” група, като “канарчетата” вече имат 2т., докато след днешният мач тимът на Христо Колев – Бащата записа първа точка в своя актив.

За актуална информация от срещата, обновявайте сайта TribunaPlovdiv.bg на всеки 4 минути!

Иначе началото на срещата бе по-активно за домакините, които още в първите няколко минути опитаха да достигнат до попадение. Техните вихрени атаки до голяма степен бяха спирани от свежите в началото на срещата “черно-бели” защитници.

Противно на логиката, която се бе настанила по терена, първото по-сериозно положение за гол бе на сметката на Локомотив (Пд). В 9-та минута Дани Кики получи топката отдясно на наказателното поле, навлезе навътре в него и с бомбен шут опъна външната част на “жълто-черната” мрежа.

След лекото раздвижване и на “смърфовете”, бройакта на положенията и интересните моменти някак поспаднаха при изминаването на първите 25 минути от първото полувреме. Именно след този момент на игрището в Коматево се настаниха битката и множеството единоборства. Сега се забелязваха огромният хъс и желанието за себедоказване, които  заемеха основна роля във футболния театър на Коматево, което в крайна сметка създаваше и големия брой нарушения в центъра на терена. Като цяло първата част се характеризираше с борба, тичане и много “дерби искри”, които неминуемо прехвърчат между участниците в този голям мач!

Въпреки това Ботев изпусна два прекрасни шанс чрез Даниел Генов, който в 22-та и в 25-та минути на два пъти бе много близо до откриване на резултата. Късметът и шансът обаче все пак бяха с “канарчетата” в края на полувремето, когато те поведоха в резултата. Това стана, след като младият нападателАлекс Колев бе изведен с едно докосване от Мариян Огнянов зад защитата на “смърфовете. Колев овладя, напредна и с удар от малък ъгъл разстреля Ел Харуби, възпламенявайки бултрасите на Коматево, секунди преди края на първата част. Въпреки красивото попадение на Колев, в сърцата на всички останаха съмнения за лигитимността на попадението, тъй като на повторенията ясно се вижда, че при паса към нападателя на Ботев (Пд) имаше явна засада!

Локомотив изравнява още от съблекалнята, след като току-що появилият се от скамейката македонец Зоран Балдовалиев ознаменува своя повторен дебют за “смърфовете” с попадение. Това стана, след като Камбуров задържа добре топката на границата на наказателното поле и успя да подаде към македонеца, който с лек, но премерен удар порази Галев и изравни резултата в 49-та минута!

Нов добър шанс се откри пред Локомотив (Пд) в 52-та минута,  който едва не смълча Коматево за втори път в последните 3 минути, след като едно нескопосано излизане на Галев при корнер за “смърфовете”, отправи топката към вратата на “жълто-черния” тим. Там обаче бе Лазар Марин, който изби от самата голлиния и предотврати ударния обрат, който бе могъл да се получи малко след началото на втората част.

При изключително динамичните действия на стадиона в Коматево след средата на вторта част, “канарчетата” имаха няколко уникални шанса за достигане до крайната победа в срещата, но страхотните спасявания на “черно-белия” вратар Ел Харуби и няколкото фрапантни прпуска главно на Алекс Колев от състава на домакините оформиха головият хикс в първото Пловдивско дерби за този сезон – 1:1!

Ботев (Пд):  Галев, Филипов, Златков, Николов, Марин, Балтанов, Николов, Огнянов (Серкан Юсеин), Батиста, Генов (Васев), Колев

Старши треньор: Ермин Шиляк

Локомотив (Пд): Ел Харуби, Крумов, Котев, Тунчев, Стамов (Стоянов), Вълчев, Боне, Ласиман (Бакалов), Кики (Балдовалиев), Карагарен, Камбуров

Старши треньор: Христо Колев

Главен съдия: Георги Кабаков

Botev – Loko 1:0 by mohamed1021