ВолейболДюшМарица - жени

Младшата на Марица убедително към националните финали

Отборът на Марица (Пловдив) до 17 години се класира за националните финали в Държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст по особено убедителен начин – без да загуби нито гейм на зоналния турнир, на който бе домакин вчера и днес в зала Лаута.

Тази сутрин възпитаничките на Георги Илиев и Иван Радичев не срещнаха особени проблеми с другия победител от вчера – Пирин (Разлог), и го разгромиха с 3:0 (25:13, 25:12, 25:10)* след едва 55 минути игра. Ани Боздева бе най-резултатна в мача с 15 точки за победителките.

В следобедния мач Марица си свърши перфектно работата и срещу състава на Хебър (Пазарджик), побеждавайки го с 3:0 (25:4, 25:16, 25:18)* също за 55 минути, като Георги Илиев използва възможността да даде почивка на някои от основните си състезателки. Топреализатор на срещата стана Ралица Георгиева със 17 точки за Марица. Ива Халачева добави 15, а Ана Илиева – 14 точки.

За съжаление, този мач не се игра пред пълни трибуни подобно на вчера, поради решението на главния ръководител на турнира, взето в последния момент, той да бъде изтеглен за по-рано – от първоначално обявеното 16:30 за 13:00 б.в. Това лиши доста от феновете на Марица от възможността да дойдат до зала Лаута, за да подкрепят любимия си отбор.

Отборите, класирали се на второ и трето място в турнира, съответно Ахил (София) и Пирин (Разлог), продължават участието си на допълнителни турнири, където ще премерят сили с отбори от останалите три зони.