Ботев ПловдивНационалиПловдивчаниФутбол

Младежите с три “канарчета”, загубиха първата евроквалификация от Уелс

Младежкият национален отбор започна с тежка загуба евроквалификациите за Евро 2017. Националите паднаха при гостуването си на Уелс с 3:1. О’Съливан вкара в рамките на 4 минути между 9-та и 13-та, а Йорверт в 25-та направи 3:0, Никола Колев върна едно попадение и оформи крайното 3:1.

Двубоят започна ужасно за младежите Томас О’Съливан откри резултата още в 9-та минута, а в 13-та отново той удвои преднината на гостите. В 25-та минута лошите моменти за националите продължиха и в 25-та минута те инкасираха трети гол, Джошуа Йорверт.

В 51-та минута Никола Колев намали резултата 3:1, като за гола асистира Бекир Расим.

И тримата играчи на Ботев Лазар Марин, Радослав Терзиев и Цветелин Чунчуков започнаха като титуляри. Чунчуков беше заменен на полувремето от Милчо Ангелов. Терзиев и Марин играха през всичките 90 минути.

България U21: Александър Любенов, Пламен Гълъбов, Христо Попадийн, Радослав Терзиев, Кристиян Малинов (к.), Александър Василев (Бекир Расим 46), Лазар Марин, Никола Колев, Георг Илиев, Кирил Десподов (Антонио Вутов 70), Цветелин Чунчуков (Милчо Ангелов 46)