МарицаФутбол

Минимална загуба за Марица в Стара Загора

Отборът на “Марица” загуби с 2:1 от елитния “Берое” втората си контрола от предсезонната подготовка на тима за пролетния дял на първенството във Втора лига. Спарингът се игра на базата на “зелените” в Стара Загора /бивш стадион “Локомотив”/ при тежки условия и гъста мъгла. Двубоят бе много полезен за треньора Стоян Димитров и неговия щаб, а “жълто-сините” показаха положителни неща.

В състава на “Берое” се състезава юношата на “Марица” – вратарят Георги Аргилашки. Резервният вратар Иван Гошев също бе част от школата на “жълто-сините” преди две години.
Домакините започнаха добре мача и до 20-та минута поведоха с 2:0. В 5-та минута Серджиу Негрут пресече подаване на Атанас Ташолов в задни позиции, напредна и отбеляза във вратата на Акалски. В 17-та минута Борислав Цонев удвои. Той отне една топка в центъра на терена, напредна и със силен удар в горния десен ъгъл от около 20 метра се разписа. Домакините имаха още няколко шанса да отбележат до края на полувремето, но ударите на техните състезатели бяха неточни, а и стражът и защитниците пред него им противодействаха. Маричани опитаха няколко удара от средна и далечна дистанция, както и центрирания в наказателното поле, но не успяха да отбележат.

През втората част домакините отново бяха по-активни и още в началото Адамович засече центриране, но не бе точен. Маричани също имаха своите положения и създадоха повече такива през вторите 45 минути, през които показаха и по-добра игра. В 53-та минута, след грешка в отбраната на „Берое“, топката попадна в Николай Колев в малкото наказателно поле. Ударът на Колев премина на сантиметри от гредата. Малко по-късно Охене стреля от дистанция, но вратарят на „Марица“ и защитата се справиха. В 63-та минута Николай Колев намери Йордан Христов по десния фланг, последния шутира по диагонала, но не намери рамките на вратата. В следващата атака Дяков стреля от дистанция, но Перниш улови. В 74-та минута комбинация с едно докосване между Райнов и Педро изведе Камбуров зад гърба на отбраната, но вратарят на „Марица“ успя да избие в корнер удара на нападателя. В 77-та минута тима на “Марица” намали резултата след атака по десния фланг. Топката бе центрирана в наказателното поле на “Берое”, където Никола Марин овладя и прати кълбото в мрежата за 2:1. В 80-та минута Мартин Камбуров овладя топката пред наказателното поле на “жълто-сините” и стреля през куп от играчи в долния десен ъгъл на вратата. Стражът на „Марица“ обаче успя да избие в корнер. В последната минута на мача Николай Колев стреля опасно от дистанция, но нямаше шанс и топката премина на сантиметри от гредата.

След двубоя треньорът на старозагорци също определи проведената контрола, като много полезна и благодари на пловдивчани.
Контролата бе втора и за “Берое”, които още днес заминават на лагер. Следващата проверка на “Марица” ще бъде в петък, от 14:30 часа, срещу “Ботев”. Двубоят е на базата на “канарчетата” в квартал “Коматево”.
„Берое“ (Стара Загора) – „Марица“ (Пловдив) 2:1

голмайстори: 1:0 Серджиу Негрут 5′, 2:0 Борислав Цонев 17′, 2:1 Никола Марин 77′
„Берое“ (Стара Загора): 22. Георги Аргилашки (12. Душан Перниш 36′, 75′ – . Иван Гошев) – 3. Милен Желев (46′ – 13. Емин Ахмед ), Надим Ангелов (46′ – 6. Иван Иванов), 26. Камен Хаджиев (46′ – 15. Георги Динков), 28. Веселин Пенев (46′ – 20.Матеус Леони, 4. Кохей Като(46′ – 7. Мартин Райнов), Александър Енев (46′ – 17. Антон Карачанаков, 10. Борислав Цонев(46′ – 16. Марко Адамович), 77. Педро Еуженио – 21. Серджиу Негрут(46′ – 9. Мартин Камбуров)
„Марица“ (Пловдив): 12. Кирил Акалски, 6. Йордан Христов, 3. Атанас Ташолов, 17. Костадин Дяков, 5. Габриел Афонсо, 13. Николай Колев, 7. Джунейт Яшар, 20. Борислав Караматев, 9. Рангел Игнатов, 8. Венцислав Гюзелев, 2. Никола Марин; резерви: 1. Илия Николов, 4. Мирослав Пушкаров, 22. Атанас Куманов, 16. Алил Карадашев, 19. Петър Чалъков, 11. Иван Гендов, 14. Ерик Смилянов

главен съдия: Иван Пенчев (Стара Загора)
стадион: „Спортна база Берое“, Стара Загора