ВолейболДюшМарица - жени

Марица U19 започна с две разгромни победи в Панагюрище

Отборът на Марица (Пловдив) стартира втория полусезон в Група В от Държавното първенство по волейбол за девойки до 19 години (родени през или след 1999 година) с две разгромни победи днес в зала Арена Асарел в Панагюрище и продължава да води в класирането без загубен гейм дотук.

В съботния състезателен ден волейболистките на Петя Хрисчева първо надиграха Тополово (Тополово) с 3:0 (25:8, 25:14, 25:10), а после преминаха и през Левски-2005 (Карлово) с 3:0 (25:8, 25:7, 25:15).

С шест победи и 18:0 гейма от шест изиграни мача, Жълто-сините са се устремили към първото място в крайното класиране в групата, което гарантира място в националните финали, но, преди да го постигнат, имат да изиграят още две срещи в неделния ден на 18 февруари. От 13:30 б.в. Марица играе с Хебър (Пазарджик), а от 17:30 б.в. затваря турнира в Арена Асарел срещу домакините от Пан Волей (Панагюрище).

Източник: volleymaritza.bg