МарицаФутбол

Марица разби Созопол в Пловдив

“Марица” постигна победа с 3:0 над “Созопол” в среща от 5 кръг от шампионата във Втора лига. “Жълто-сините” не оставиха съмнение в превъзходството си, като създадоха доста положения, от които реализираха три. Възпитаниците на треньора Николай Димитров демонстрираха приятен футбол на добро темпо, с агресия в офанзивен план и доста скорост при атаките си.

Домакинството бе едва второ за пловдивчани от началото на сезона, а резултатът зарадва привържениците на тима в прохладната съботна вечер.

Срещата започна с няколко бързи атаки към вратата на гостите. В 10-та минута капитанът Валери Домовчийски намери Димитър Аврамов по фланга, а той центрира остро в наказателното поле. Станислав Маламов отигра триково с пета, но не успя да изненада вратаря Бояджиев и той отрази. В 12-та минута след страхотна атака бе намерен Веселин Марчев, който наскорост навлезе от фланга към наказателното поле надигравайки последователно защитник и вратаря и откри резултата. Само 3 минути по-късно упражнението бе повторено, но този път Марчев реши да търси с пас негов съотборник в наказателното поле, но подаването бе пресечено. Гостите отговориха с два неточни удара. Симеон Вешев можеше да удвои в средата на полувремето, но ударът му премина малко над напречната греда. В 32-та минута отново Вешев създаде опасност, след като отне топката след тъч и стреля, но Стамен Бояджиев улови.

И през втората част футболистите на “Марица” бяха по-дейни на терена. В 47-та минута Димитър Аврамов засече с глава центриране от корнер, но стражът на “Созопол” внимаваше и улови. В 52-та минута Станислав Маламов бе изведен на добра позиция между двама защитници, но след рикошет ударът му излезе в корнер. В 57-та минута Веселин Марчев се пребори за една топка и напредна към наказателното поле, след което с гръб пусна хитър пас към непокрития Радослав Апостолов. Той с отличен, премерен удар намери долния десен ъгъл на вратата на “Созопол” за 2:0. В 61-та минута, записалия много силен мач Веселин Марчев отправи хубав диагонален удар, който премина покрай вртатата на противника. Гостите така и не успяваха да създадат опасност пред Илия Николов в тези минути. Макар често да организираха атаки те не водеха до удари към записалия 256-ти мач за “Марица” страж. Гостите отделиха доста сили за разправии със съдиите, като това им донесе три жълти картона, два от които за треньора и помощник треньора на тима.
Рожденикът Мартин Газиев можеше да отбележи от свободен удар по диагонал спрямо вратата. Той стреля в близкия ъгъл, но вратарят отрази. Милен Танчев също стреля силно на два пъти, но и двата удара не бяха точни. В 73-та минута Радослав Апостолов покачи на 3:0, отбелязвайки втория си гол в мача. След неговия диагонален удар топката първо срещна старничната греда, след което мина зад голлинията, а в последствие бе избита. Петнайсетина минути преди края на мача гостите стигнаха до удар от средна дистанция, но топката излезе в аут, а на два пъти Илия Николов излизаше за да пресече центрирания към наказателното поле. До края на мача пловдивчани имаха още 3-4 добри възможности за гол, но резултатът остана непроменен – 3:0. Така “Марица” записа напълно заслужен домакински успех над “Созопол” и вече има 6 точки в актива си.

Следващата събота възпитаниците на треньора Николай Димитров гостуват на “Янтра”. Срещата е от 18 часа на стадион “Христо Ботев” в Габрово.

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов (Йордан Пейчинов), Димитър Аврамов, Илиян Йорданов (Петър Атанасов), Радослав Апостолов, Христиан Димитров (Милен Танчев), Станислав Маламов (Дъглас Иваноф), Симеон Вешев, Веселин Марчев, Валери Домовчийски – капитан (Стефан Попов).

РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Мартин Лазов. Треньор: Николай Димитров

СОЗОПОЛ: Стамен Бояджиев, Диян Молдованов – капитан (Тодор Петков), Мариян Димитров, Петър Генчев, Димитър Жеков, Георги Господинов, Панайот Пасков, Галин Димов (Даниел Иванов), Антонио Ласков (Кристиян Парашкевов), Тома Ушагелов, Ерик Почански.

РЕЗЕРВИ: Петър Рахнев, Петър Вуцов, Божидар Киряков, Даниел Андреев. Треньор: Маргарит Димов
Съдийски състав: ГС: Кристиян Тодоров, АС1: Светослав Стойчев, АС2: Мирослав Симеонов, 4-ти: Стефан Гурков, СН: Ивайло Лазаров