ВолейболМарица - жени

Марица няма загуба в НВЛ вече 3 години!

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) гостува на Берое (Стара Загора) в дербито на третия кръг в Националната волейболна лига. Двубоят е тази вечер от 18:00 часа в зала “Иван Вазов” в Града на липите.

Срещата е само четири дни преди първия мач на маричанки в групите на Шампионската лига. Жълто-сините играят срещу френския шампион Безие (Безие) на 20 ноември (вторник) от 21:00 часа в спортната палата на град Агд.

В миналия кръг от НВЛ Марица победи Славия (София) с 3:0 (25:9, 25:18, 25:17) гейма в зала Колодрума.

При успех днес шампионките ще маркират три календарни години без загуба в мачовете от НВЛ. Победната серия на Марица започна на 21 ноември 2015 година с тригеймов успех като гост на ЙЕБ Шумен 05 (Шумен).

Берое заяви сериозни амбиции за този сезон. Отборът привлече две чуждестранни попълнения – Хелена Перич от Сърбия и Тамара Роганович от Черна гора. Старозагорският отбор ще играе в третия по сила европейски клубен турнир – за Купата на претендентите. На 29 ноември Берое посреща гръцкия Арис (Солун) в първа среща от втория кръг на турнира.

В момента тимът на треньора Петър Дочев е водач във временното класиране без загубен гейм в първите си два мача за сезона.

Съдии на срещата между Берое и Марица ще бъдат Елин Карабашев от Кърджали и Велислав Станимиров от Димитровград.