МарицаФутбол

Марица не срещна трудности срещу Янтра

„Марица“ победи „Янтра“ в домакинска среща от 15-ти кръг от първенството във Втора лига. Двубоят се игра в събота пред малко зрители, заради ограниченията за зрители без „зелен“ сертификат. Момчетата на треньора Николай Димитров изиграха силно първо полувреме и си осигуриха добър аванс, а през второто успяха за затвърдят победата.

„Марица“ имаше превъзходство през цялото първо полувреме и създаде доста положения. Няколко разбърквания пред вратаря на гостите едва не завършиха с гол, а Мариян Тонев и Веселин Марчев можеха да отбележат след добри комбинации. В 18-та минута, при поредното меле в наказателното поле, Александър Праматаров получи на границата на наказателното поле и с хубав удар откри резултата. „Жълто-сините“ продължиха да нападат и в 23-та минута отново Алекс Праматаров обстрелва вратата, а Валери Домовчийски засече с глава и реализира за 2:0. До края на полувремето маричани пропуснаха още няколко добри положения, като най-близо до нов гол бе Алекс Праматаров в 29-та минута.

В началото на втората част гостите се опитаха да се върнат в мача и създадоха няколко интересни ситуации, но вратарят Илия Николов бе на висота. Весели Марчев надигра цялата отбрана на гостите по десния фланг в 50-та минута, но завършващият му удар премина на сантиметри встрани от целта. Малко преди това, след хубав удар, топката се оплете в мрежата на „Янтра“, но от външната и страна.

Пловдивчани се отпуснаха в тези минути и това можеше да им изиграе лоша шега, но те успяха да се върнат в обичайния си ритъм и в 61-та минута Мариян Тонев засече неспасяемо с глава перфектно центриране от корнер за 3:0. До края на срещата имаше не малко единоборства, а съдията показа доста картони за леки нарушения. Гостите от Габрово стигнаха до почетно попадение в 71-та минута, а то бе дело на Венцислав Славов. До края на мача пловдивчани имаха още 1-2 хубави положения, а стражът Илия Николов се наложи да се намесва на два пъти след опасни ситуации, създадени от габровци.
Така „Марица“ прибави 3 точки към актива си и с 24 продължава да заема място в горната половина на таблицата. На отбора предстоят няколко тежки двубои. На 3-ти ноември, от 14:30 часа, „жълто-сините“ гостуват на Миньор в Перник, а на 7-ми, от 12:45 приемат в Пловдив лидера „Етър“. И двата мача ще бъдат предавани пряко в ефира на Диема Спорт. На 16-ти ноември „Марица“ ще изиграе отложения си мач с „Левски“ (Лом).
МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Станислав Маламов (Айкут Янъков), Александър Праматаров (Милен Танчев), Валери Домовчийски © (Мартин Газиев), Веселин Марчев (Теодор Фърков), Мариян Тонев (Сами Мехмедов).

РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Йордан Пейчинов. Треньор: Николай Димитров

ЯНТРА: Богомил Цинцарски, Мартин Ангелов, Костадин Гаджалов, Преслав Петров, Симеон Чатов, Владимир Мичев (Иван Петков), Петър Казаков ©, Ивайло Иванов, Тони Иванов, Георги Недков, Венцислав Славов.

РЕЗЕРВИ: Николай Мънчев, Пламен Тенев, Искрен Писаров, Георги Николов, Олджай Алиев, Владислав Иванов. Треньор: Сашо Ангелов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ангел Грънчов, Мариян Тонев, Веселин Марчев, Янко Ангелов (М); Петър Казаков, Венсцислав Славов (Я)

Съдийски състав: ГС: Калоян Цветков (Варна); АС: Мирослав Симеонов (Варна) и Владимир Ташков (Русе), 4-ти съдия: Борис Попов (Русе), Делегат: Пламен Хаджийски (Варна), Съдийски наблюдател: Стефан Иванов (Перник).