ВолейболМарица - жениФутбол

Марица загуби достойно последния си мач

Женският волейболен Марица Пловдив загуби с 1:3 гейма (24:26, 19:25, 25:22, 22:25) от немския Алианц Щутгарт в последния си мач от Шампионска лига.

Със спечеления гейм в “Колодрума” жълто-сините завършиха на трето място, а успехът класира германките за четвъртфиналите в най-престижната женска надпревара.

Първият гейм бе много равностоен и атрактивен, изпълнен със страхотни отигравания. Марица на три пъти повеждаше с 2 точки разлика, включително и за 24:22. Грешки обаче й попречи да затвори частта и германките поведоха с 1:0 след 4 поредни точки.

Загубата на този гейм стъписа домакините, които допуснаха Щутгарт да поведе с 8:2. Все пак домакинките намериха себе си и успяха да изравнят играта до 12:12. Последва нова серия на гостенките, благодарение най-вече на отличната игра на американката Кристал Ривърс в атака. Германският тим поведе с 18:12 и това бе достатъчно за втория гейм.

В третата част Марица стигна до 21:17, благодарение на отличната игра на либерото Жана Тодорова и атаките и блокадата на Симона Димитрова, Нася Димитрова и Мирослава Паскова, която заби победната точка в третия гейм.

В четвъртия гейм Марица поведе с 12:5, допусна изравняване до 13:13, отново дръпна със 17:14, но бе пречупена и до края нямаше сили да вкара мача в тайбрек.