МарицаФутбол

Марица допусна поражение от Арда в контролна среща

“Марица” и елитния “Арда” премериха сили в контролна среща, която се игра във ветровития, но слънчев петъчен ден на стадион “Марица” в Пловдив. Гостите от Кърджали спечелиха с 1:2, като и трите попадения паднаха през втората част.

Поради контузии в срещата участие не взеха Янко Ангелов, Валери Домовчийски и Мартин Лазов. За сметка на това треньорът Николай Димитров включи в състава двама юноши от набор 2005 – Джошуа Харис и Сали Садъков, като те влязоха в игра през втората част и се представиха добре.

През първата част “жълто-сините” задържаха повече топката. Най-чистите положенията се откриха пред Веселин Марчев, като при второто от тях топката облиза гредата.

Втората част започна с гол за гостите в 46-та минута. След направените смени на полувремето “жълто-сините” все още не бяха влезли в добър игрови ритъм и Румен Руменов завърши атака отдясно.

Айкут Янъков пропусна да изравни с глава малко по-късно. В 60-та минута Милен Танчев изравни след добър пас на Теодор Фърков.

Капитанът на “Арда” Иван Коконов донесе успеха за своя тим в приятелската среща с попадение в 71-та минута.
На 2 април “Марица” е домакин на “Добруджа” в среща от 29-ти кръг на Втора лига.

МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Ангел Грънчов, Йордан Пейчинов, Симеон Вешев, Александър Праматаров, Милен Танчев, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Петър Атанасов, Мариян Тонев. (Петър Начев, Илиян Йорданов, Мартин Газиев, Станимир Димитров, Сами Мехмедов, Христиан Димитров, Георги Иванов, Айкут Янъков, Теодор Фърков, Джошуа Харис, Сали Садъков, Виктор Петков)