МарицаФутбол

Марица вкара 7 на Арда в отложен мач

“Марица” победи убедително със 7:1 завърналия се в третото ниво на българския футбол тим на “Арда” (Кърджали) в отложен мач от 4-ти кръг от шампионата на Трета лига – Югоизточна група. Феновете, посетили Стадион “Марица”, станаха свидетел на зрелището .

“Жълто-сините” бяха пълни господари на терена и превъзхождаха по всички показатели своя съперник, като пропуснаха да спечелят с двуцифрен резултат.

В 5-та минута Николай Павлов центрира много добре за Георги Георгиев, който с глава пропусна да открие резултата. Само две минути по-късно резултатът бе открит. Самер Алхусеин с хубав, плътен удар от около 15 метра матира вратаря на “Арда” Месут Юсур.

На играта на Марица гостите трудно отговаряха и не намираха съпротива. Все пак Ферах Хайрула в 15-та минута се опита да изненада стража на маричани Илия Николов с удар от средна дистанция, но бившия вратар на Ботев улови.

В 17-та минута бе отсъдена дузпа в полза на “пиратите” за спъване в наказателното поле, а капитанът на “Арда” Сюлейман Шефкет, който извърши нарушението получи жълт картон. Венцислав Гюзелев не остави шанс на Юсур от точката на дузпата и удвои резултата. В 24-та минута резултатът стана класически.

Капитанът Красимир Иванов изпълни свободен удар и 3:0. Малко по-късно, капитанът на “Арда” Шефкет утежни още повече задачата на гостите, като си изпроси глупав втори жълт картон. Той хвана за фланелката футболист на “Марица”, свали го на земята, като се опита и да го ритне в гръб.

Така гостите останаха с човек по-малко, а към вратата им се заредиха нови атаки. В 35-та минута Георги Георгиев бе чудесно изведен зад защитата на “Арда” и той с удар по земя вляво от вратаря отбеляза за 4:0.

Малко преди края на първото полувреме Ферах Хайрула се възползва от грешка в отбраната на “Марица” и получил топката на празна врата, като намали резултата.

В състава на “Марица” бяха извършени смени през второто полувреме. В игра влязоха Аян Садъков и младите Тодор Иванов и Еркан Мюмюн. В самото начало на полувреме Димитър Юруков пропусна от малък ъгъл да отбележи. След минута Борислав Караматев шутира добре, но удара се отби в тялото на защитник.

В 55-та минута най-активния от състава на гостите Ерай Салиф опита да намали резултата с удар от пряк свободен удар, но стреля неточно. В 60-та минута

Георги Георгиев отново бе изведен зад защитата на кърджалийци и с удар от въздуха направи резултата 5:1. Само две минути по-късно и Димитър Юруков намери целта покачвайки на 6:1, а в 66-та Мирослав Пушкаров се оказа сам срещи вратаря Юсур, след чудесно подаване.

Пушкаров напредна и технично отбеляза за 7:1. “Марица” имаше и още шансове за гол, но такъв така и не падна.

По този начин Марица заема 3-та позиция с 12 точки във временното класиране. В събота от 17 часа “Марица” гостува на “Атлетик” (Куклен) в мач от 7-ми кръг в Трета лига.

“Марица”: Илия Николов, Алил Кардашев, Самер Алхусеин, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров (Тодор Иванов), Красимир Иванов – капитан (Аян Садъков), Борислав Караматев, Венцислав Гюзелев, Николай Павлов (Еркан Мюмюн), Димитър Юруков, Георги Георгиев. Ст.треньор: Стоян Димитров

“Арда”: Месут Юсур (Анатолий Кирилов), Георги Чичев, Дамян Чаушев, Селчук Коджаахмед, Дженше Мехмед, Сюлейман Шефкет – капитан, Димитриус Николов (Ертем Мехмед), Петко Григоров (Росен Пенков), Ферах Хайрула, Цанко Чаушев, Ерай Салиф. Играещ ст.треньор: Ерай Салиф

Голмайстори: 1:0 Самер Алхусеин 7′; 2:0 Венцислав Гюзелев-дузпа 17′; 3:0 Красимир Иванов 24′; 4:0 Георги Георгиев 40′; 4:1 Ферах Хайругла 44′; 5:1 Георги Георгиев 60′; 6:1 Димитър Юруков 62; 7:1 Мирослав Пушкаров 66′.
Жълти картони: Сюлейман Шефкет – 2 жълти картона

Червен картон: Сюлейман Шефкет

Съдийски състав: Гл.съдия: Пламен Тенекеджиев, с помощници Румен Иванов и Божидар Шуманов и тримата от Смолян. 4-ти съдия: Златка Габерова – Пловдив

Делегат: Янко Радев – Пловдив.