МарицаФК ЕвроколежФутбол

Марица взе дербито с Евроколеж

Отборът на Евроколеж загуби дербито с Марица с 0:2 в среща от 15 кръг на Югоизточна Трета лига, съобщава страницата на “колежани”.

На стадиона в Оризари точни за гостите бяха Димитър Юруков и Борислав Караматев през първото полувреме.

В първите минути последваха няколко слаби удара в посоката на вратаря Илиян Николов. Първо Борислав Малев би в ръцете на стража на Марица, а след това Серафим Михайлов отправи удар след пас на Йордан Хърков.

Малко след това Бъчваров центрира от 30 метра в наказателното поле, където Георги Куртев с глава свали към Тодор Тимонов. “Лимона” спря с гърди и отправи удар в ръцете на Николов. В 30 минута при първата си атака Марица поведе.

Грешка на вратаря Апостол Стоянов и Иван Атанасов позволи на Димитър Юруков да вкара за 0:1. В ответната атака Атанасов центрира от дясно, а под топката остана вратаря Илиян Николов, а Малев на празна врата прати коженото кълбо над напречната греда.

В 40 минута Борислав Караматев с далечен удар за втори път опъна мрежата зад Стоянов.

И през второто полувреме колежани натиснаха отобра гост, но така и не успяха да намерят път към мрежата на Илиян Николов.

Вратарят на Марица изкара силен удар на Тодор Тимонов от границата на наказателното поле. По-късно съдията Краевски подмина дузпа за фаул на Николов срещу Михайлов. До последния съдийски сигнал вратарят на Марица се намеси решително на няколко пъти и запази мрежата си суха.

“Марица”: Илия Николов, Алил Кардашев, Пламен Табаков, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров, Даниел Спасов (Георги Георгиев 75’), Красимир Иванов – капитан, Борислав Караматев (Тодор Иванов 85’), Николай Павлов (Георги Арабаджиев 80’), Венцислав Гюзелев, Димитър Юруков. Старши треньор: Стоян Димитров

“Евроколеж”: Апостол Стоянов, Атанас Савов, Йордан Хърков, Георги Бъчваров, Иван Атанасов, Николай Николов, Борис Малев, Тодор Тимонов, Мирослав Караилиев, Георги Куртев, Серафим Михайлов (Сезгин Четин, Костадин Бекяров) Старши треньор: Иван Петров