Малките “канарчета” бият общо с 18:0

Юношите на Ботев постигнаха три победи в мачове от първенствата при наборите 98, 2000 и 2001. “Канарчетата” отбелязаха общо 18 гола и не допуснаха нито едно попадение във вратата си.

При набор 98 възпитаниците на Иван Кочев разгромиха с 13:0 Рогош. В двубоя липсваше каквато и да е интрига, а “жълто-черните”, които в този двубой играха с резервния синьо-бял екип, изтърваха още една дузина положения. 4 попадения за ботевистите реализира голмайсторът на тима Йосиф Табаков, по 3 гола вкараха Лъчезар Захариев и Милко Георгиев, а по веднъж се разписаха Петър Тодоров, Илко Заиров и Иван Михайлов.

В далеч по-оспорван и здрав двубой Ботев се наложи с 1:0 над “Ботев-2002” в мач от първенството при набор 2000. Гостите започнаха по-активно срещата и в първите 15 минути контролираха случващото се на терена. След това обаче момчетата на Александър Николов се поотпуснаха след началното напрежение и натиснаха съперника си. В последните секунди на първата част Георги Павлов бе фаулиран грубо на границата на наказателното поле, за което “жълто-черните” получиха пряк свободен удар. Зад топката застана фаулираният Павлов, който с прекрасен удар прати топката в мрежата на гостите. След почивката доминацията на пловдивчани бе пълна, а “канарчетата” изтърваха множество положения. От своя страна гостуващият тим се пробваше да организира атаки с дълги топки, но всички нападения бяха блокирани от перфектната защита на “жълто-черните”.

При набор 2001 Ботев постигна резонна победа с 4:0 при визитата на Спартак. “Канарчетата” не направиха най-силния си мач, но въпреки това се поздравиха с успеха. На почивката резултатът бе 1:0, а точен бе Иван Василев. След почивката възпитаниците на Стефан Стоянов отбелязаха още три безответни гола, като на два пъти се разписа Тошко Пашомов, а четвъртият гол бе реализиран от Атанас Янков.