Ботев ПловдивДюшЛокомотив ПловдивФутбол

Локо (Пд) разгроми Ботев (Враца)

Победа с разгромното 4:0 записа отборът на Локомотив (Пловдив) U17 над Ботев (Враца) в домакински мач от VII кръг на Елитната група.

Първият гол падна в 23-та минута на първото полувреме, когато след многоходова атака от десния фланг Николай Борисов се разписа във вратата на врачани.

През второто полувреме момчетата на Кириякос Георгиу продължиха да диктуват темпото, като в 48-та минута Стоян Татаров нанесе удар, топката се удари в гредата и Николай Джелебов отбеляза красив гол. В 70-та минута Стоян Татаров, след атака от десния фланг, засече топката и бе точен за 3:0. В добавеното време на мача Даниел Димитров с топовен изстрел от 20 метра уцели гредата, а при добавката Джелебов със странична ножица изпрати топката във вратата на гостите, оформяйки крайното 4:0.

По време на срещата “черно-белите” пропуснаха още куп възможности да направят разликата още по-изразителна, като цели шест пъти нацелиха гредите.

В следващия кръг Локомотив гостува на Дунав (Русе).