Локомотив Пловдив записа победа в мач от третия кръг на Първа професионална футболна лига. Противник днес на “смърфовете” бе тима на Монтана, който не успя да окаже съпротива на “черно-белите”.

Момчетата на Илиан Илиев показаха добра игра и заслужено победиха с 3:0 на градския стадион в Ловеч.

Срещата започна с добър шанс за символичните домакини. Пламен Крумов фаулира играч на противника близо до наказателното поле, а те получиха правото да изпълняват пряк свободен удар, от който не успяха да се възползват.

В петата минута на срещата, Дани Кики се възползва от грешка на “славата” и нахлу добре в наказателното поле на Монтана. При опита си да финтира Тихомир Трифонов той се повали на тревата, но главния рефер Ангел Ангелов не показа бялата точка.

С добрата си игра в първите минути на срещата, “черно-белите” стигнаха до заслужено попадение. Георги Вълчев получи топката отдясно, центрира към наказателното поле, където Мартин Камбуров овладя и върна назад към Дани Кики. Кики стреля от границата на наказателното поле по земя и безпроблемно откри резултата.

В 28-ата минута, Дани Кики пусна хубав извеждащ пас към Веселин Марчев, той отправи силен изстрел, но той не попадна в очертанията на вратата.

Четири след това, Монтана получи страхотен шанс да изравни резултата. Иван Иванов стреля от движение, а гредата спаси “черно-белите”.

Шанса на домакините, не смути “смърфовете” и те реализираха второ попадение. В голмайстор се превърна Бирсент Карагарен, който бе оставен непокрит в наказателното поле на противника, финтира играч и безпроблемно покачи на 2:0.

Така първото полувреме завърши при този резулат. Втората част започна със смяна в отбора на Илиан Илиев и страхотна възможност за Монтана. Парвиз Умарбаев замени Дани Кики. След центриране в наказателното поле на Локомотив, Димитър Везалов допусна грешка и остави топката да бъде продължена към Маркиньос, който стреля, но гредата отново помогна в полза на “смърфовете”.

В 54-ата минута, Веселин Марчев навлезе отляво и отправи изстрел, който бе избит от Тихомир Трифонов, а след това нямаше кой в черно-бяло да добави.

120 секунди трябваха за нов сериозен шанс за отбора на Илиан Илиев. Монтана бе на крачка от това да си реализира автогол, след като Георги Вълчев центрира, а в опита си да избие кълбото, Раиф Мурадов прати топката в гредата на своя отбор.

В 61-ата минута Локомотив получи право да изпълни дузпа. Николай Чипев удари топката с ръката си, а главния рефер посочи бялата точка. Зад нея застана Мартин Камбуров, а за него бе като детска игра да реализира с топовен изстрел.

Илиан Илиев направи и втората си смяна петнадесет минути преди края на срещата. Ванчо Траянов, който само преди дни навърши 38 години, влезе на мястото на Георги Вълчев.

Веднага след смяната, Мартин Камбуров бе на крачка да реализира и второто си попадение в срещата след отлично проведена контраатака.

Последната си смяна Илиан Илиев направи в 81-ата минута, след като Димо Бакалов замени Веселин Марчев по крилото.

Главният рефер на срещата Ангел Ангелов даде две минути добавено време, в което не се случи нищо опасно пред двете врати и така Локомотив записа първата си победа за новия сезон.

Монтана: Тихомир Трифонов, Иван Михов, Гийерме Соуса, Раиф Мурадовя, Николай Чипев, Гоерги Коруджиев, Иван Иванов, Сергей Георгиев, Маркос Жуниор, Петър Атанасов

Старши треньор: Стевица Кузмановски

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Димитър Везалов, Ясеин Амрауи, Мартин Райнов, Георги Вълчев, Дани Кики, Веселин Марчев, Мартин Камбуров, Бирсент Карагарен

Старши треньор: Илиан Илиев

Срещата е днес от 19:00ч. като нея можете да проследите НА ЖИВО в сайта TribunaPlovdiv.bg!