Отборът на Локомотив (Пловдив) победи като гост с 3:1 Етър в двубой от шестия кръг на efbet Лига. Головете за “смърфовете” реализираха Димитър Илиев (25),Диниш Алмейда (45+2) и Георги Минчев (86′), докато за “болярите” точен беше Преслав Боруков (33). Двата тима пък завършиха двубоя в намален състав след червени картони на Антон Огнянов и Валентино Пулиезе.

През първата част пловдивчани бяха по-добрият отбор, но няколко пропуска, сред които един много сериозен на Митко Илиев попречиха на тима да вкара повече от два гола.
През второто полувреме “болярите” погледнаха по-смело към вратата на Мартин Луков, но Преслав Боруков направи няколко пропуска. Така се стигна до 86-ата минута, когато Георги Минчев реализира втория си гол с фланелката на Локомотив и реши всичко в двубоя.
След този мач “смърфовете” се изкачиха до третата позиция с актив от 12 точки, докато Етър остава твърдо на последно място без спечелена точка.

Първите минути на “Ивайло” бяха спокойни, като никой от двата тима не успя да застраши вратата на противника.

В 9-ата минута избита топка от защитата на “болярите” попадна на крака на Момчил Цветанов, който я изпрати далеч над вратата.

В 12-ата минута Преслав Боруков отправи удар към вратата на Мартин Луков, но стражът на “смърфовете” улови без проблем.

В 15-ата минута много добър извеждащ пас намери Боруков, който изпревари Луков и стреля към вратата на “смърфовете”, но топката мина в страни от целта.

В 18-ата минута Алмейда нанесе удар с глава след центриране от ъглов удар, но не намери целта.

В 19-ата минута Локомотив изпусна невероятна възможност да поведе в резултата. Димитър Илиев пусна пас в наказателното поле към Георги Минчев. Нападателят премина през защитник на “болярите” и останал очи в очи с Анатоли Господинов нацели десния страничен стълб на вратата.

ГООООЛ! Димитър Илиев открива резултата в 25-ата минута!
“Смърфовете” успяха да открият резултата след много хубава акция. Николай Николаев пусна пас към Умарбаев, който напредна и центрира в наказателното поле към Димитър Илиев. Капитанът на “черно-белите” стреля с глава, но право в Господинов, който изби топката. За негово нещастие топката се върна на крака на Илиев, който от няколко метра не сгреши за 1:0.

В 32-ата минута Митко Илиев пропусна да удвои резултата. Момчил Цветанов проби по левия фланг на атаката на пловдивчани и пусна към Илиев, който напълно необезпокояван не уцели вратата от 5-6 метра останал сам срещу Господинов.

ГОЛ! Преслав Боруков изравнява резултата в 33-ата минута!
Огромна заслуга за гола има Стелиян Добрев, който се промъкна между защитата на гостите и поднесе топката на Боруков в наказателното поле и той очи в очи с вратаря Луков, не сгреши за 1:1.

В 40-ата минута Умарбаев стреля от фаул, но Господинов нямаше особени проблеми да улови.

ГООООЛ! Диниш Алмейда успя да изведе “черно-белите” отново напред в резултата и то дълбоко в добавеното време на първата част.
Във втората минута на добавеното време на първата част Локомотив отново поведе. Умарбаев центрира от ъглов удар, а Диниш Алмейда се извиси над всички и насочи с глава във вратата на Господинов.

До края на полувремето нямаше време за нещо повече и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

В 47-ата минута Кристиан Илич отправи хубав изстрел от дистанция, но Господинов успя да отрази.

В 59-ата минута влезлият на почивката Бирсент Карагарен стреля по земя, но не затрудни стража на Етър.

В 67-ата минута Антон Огнянов опита да изненада отдалеч Мартин Луков, но ударът му бе твърде неточен.

В 75-ата минута Антон Огнянов качи топката на главата на Преслав Боруков, но нападателят на “болярите” стреля над вратата.

В 79-ата минута Етър остана с 10 души! Антон Огнянов наивно си изпроси втори жърт картон за бурна реакция срещу съдийско решение и бе изгонен.

В 81-ата минута численото равенство на терена бързо бе възстановено, след като резервата на Локо Валентино Пулиезе получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Стилиян Добрев в центъра на терена.

ГОООЛ! Георги Минчев бележи вкарва трети гол за пловдивчани в 86-ата минута.
Лукас Салинас си поигра със защитата на Етър и поднесе на тепсия топката на Георги Минчев, който от три метра нямаше как да сгреши.

В 91-ата минута Карагарен стреля опасно, но топката бе изчистен от голлинията от защитник на Етър.

До края на мача нямаше повече интересни ситуации и “смърфовете” се поздравиха със заслужен успех.

Снимка: gong.bg

Етър: Анатоли Господинов, Георги Купенов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Иван Скерлев, Милчо Ангелов, Свилен Щерев (Иван Петков 74′), Преслав Боруков, Яни Пехливанов (к), Стелиян Добрев, Антон Огнянов