Локомотив победи Царско село в първи мач след паузата, Малонга с дебют

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Царско село с 2:0 в контролна среща играна на “Арена Царско село”. Головете за “смърфовете” отбелязаха Доминик Малонга(25) и Диниш Алмейда(36). За Малонга това бе и дебют с “черно-бялата” фланелка.

През първите 15-ина минути до опасни положения не се стигна, като играта бе спокойна.

В 20-ата минута Акиниеми спря бърза атака в ляво чрез Кордейро с цената на жълт картон. При последвалия пряк свободен топката мина над целта.

В 25-ата минута Доминик Малонга откри резултата за 1:0. Томашевич нахлу от ляво и центрира, а Малонга с глава от малкия пеналт вкара за 0:1

В 36-ата минута Локомотив реализира втори гол. Диниш Алмейда се включи в атаката, шутира от дистанция и реализира за 0:2

До края на полувремето домакините отправиха изстрел към вратата на Луков, но без успех.

Втората част започна лошо за “смърфовете”. В 50-ата минута Анте Аралица получи директен червен картон за грубо влизане срещу Ивайло Иванов.

В 59-ата минута опасен изстрел на Карагарен бе спасен от Джони Пласид.

В 77-ата минута Кордейро стреля в страни от вратата на Локомотив.

До края на мача нямаше повече интересни положения и Локомотив се поздрави с първи успех след паузата заради коронавирус.

Локо Пд: Мартин Луков (70′ Пиргов) , Акинсола Акиниеми, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда (61′ Николаев) , Бирсент Карагарен (70′ Йордан Тодоров), Петър Витанов (55′ Клапан) , Парвиз Умарбаев (55′ Салинас), Йосип Томашевич, Димитър Илиев (77′ Петър Петров) , Доминик Малонга (55′ Цветанов) , Анте Аралица (50′ Муслимович)