Локомотив завърши лагера си в Банско с равенство срещу Септември

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 срещу Септември (София) в последната си контрола от престоя в Банско. Автогол на Траоре (6) и попадение на Каракашев (30) белязаха първото равенство на “смърфовете” от началото на лятната подоготовка.

“Смърфовете” бяха по-добрият отбор на терена, но така и не успяха да спечелят срещата. Гол на Райън Бидунга през първата част пък бе отменен.

Още във втората минута Септември можеше да открие резултата, след като удар от границата на наказателното поле срещна страничния стълб на Пиргов.

В 6-ата минута столичани поведоха доста куриозно. Неразчетено връщане на Траоре към Илко Пиргов излъга стража на пловдивчани и топката се озова във вратата на “смърфовете”.

В 18-ата минута Райън Бидунга се разписа с глава след като получи добро центриране, но попадението бе отменено заради нарушение в атака.

В 30-ата минута “черно-белите” изравниха резултата. Бирсент Карагарен центрира от ъглов удар, а Георги Каракашев засече във вратата – 1:1.

В 44-ата минута се откри брилянтна възможност за Септември. Играч на столичани се озова сам срещу Пиргов, но стреля неточно.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при равен резултат.

В 57-ата минута Карагарен намери Дион в наказателното поле, който с глава пропусна да направи обрата пълен.

В 61-ата минута опасен изстрел на Дион мина много близо до страничния стълб на гостите.

В 78-ата минута се откри хубава възможност за Валери Божинов, но Пиргов се намеси добре.

В последната 90-ата минута Божинов пропусна нова възможност с която да реши мача в полза на Септември.

До края на срещата не паднаха повече голове и двата тима завършиха наравно.

Стартов състав на Локомотив: Пиргов, Петрович, Бидунга (73’ Павлов), Траоре (14’ Паскалев), Василев (66’ Томашевич), Каракашев, Витанов, Зебли (66’ Боруков), Дион, Карагарен, Илиев (73’ Димитров)