Локомотив ПловдивФутбол

Отборът на Локомотив (Пд) направи изключително силна пролет и държа интригата за последната евроквота в шампионата до последния кръг от сезон 2015/2016г., но по-лошите показатели с директния съперник за 4-то място Славия се оказаха решаващи.

„Черно-белите“ таяха надежди до последно, че Славия ще сгреши във финалния кръг срещу Монтана, но белите показаха психика и надиграха своя съперник с 3:1 на „Овча купел“ в София. Така шестата поредна победа на Локомотив (Пд) през този сезон след 2:1 при гостуването на Пирин в Благоевград загуби тежест и само фиксира крайното 5-то място в крайното класиране за „смърфовете“ през настоящата кампания с актив от 49т.

Иначе в герой за плодивчани, под жаркото благоевградско слънце, се превърна Веселин Марчев, който отбеляза и двете попадения за тима на Илиан Илиев (20‘ и 64‘).

По този начин Локомотив (Пд) завърши сезона с 14 победи, 4 равенства и 13 загуби!

Иначе гостите бяха по-активния отбор в началните минути на срещата. Въпреки по-уверената игра на “смърфовете” обаче, още във втората минута Мартин Тошев можеше да открие от спорно положение за засада.

ГОООЛ Веселин Марчев извежда своите напред в 20-та минута на срещата – 0:1!

В 20-ата минута, Локомотив поведе в резултата. Веселин Марчев получи кълбото от Стефан Велев. Марчев овладя и с хубав диагонален изстрел от наказателното поле вкара топката с помощта на страничния стълб.

В 40-ата минута Веселин Марчев можеше да дублира аванса на “черно-белите”. След прекрасно разиграване, топката попадна в Марчев, той стреля, но Костов изби.

Домакините бяха по-активният отбор в началото на втората част. Силните първи 10 минути на втората част и голямото желание на Пирин да изравни резултата дадоха ефект.

ГОООЛ Мартин Тошев изравнява резултата за Пирин в 56-та минута – 1:1!

Пирин изравни, след като Тони Тасев изведе с ниско центриране Мартин Тошев. Той от своя страна засече безкомпромисно и успя да възстанови равенството в срещата.

ГОООЛ Марчев бележи втория си гол в 64-та минута – 2:1!

Отборът на Локомотив (Пд) отвърна бързо на удара, който понесе само 10 минути по-рано. Страхотен индивидуален пробив на Веселин Марчев го изведе на добра стрелкова позиция, фронтално на вратата на домакините. Марчев намери пролука и не се поколеба да стреля. Топката отново, както и при първия гол, рикушира в лявата греда зад Костов и влетя в мрежата на благоевградчани, увеличавайки за “смърфовете”.

Стартовите състави на двата отбора:

Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев, Румен Сандев, Александър Дюлгеров, Юлиян Попев, Димитър Благов, Янко Сандански, Даниел Генов (Венцислав Бенгюзов 66′), Тони Тасев, Костадин Дяков (Маркиньос 46′), Мартин Тошев

Старши треньор: Илиан Илиев

Локомотив (Пд): Александър Витанов, Стефан Велев, Александър Тунчев, Иван Иванов, Ясин Амрауи, Мартин Райнов, Георги Вълчев, Емил Гъргоров, Айкут Янъков (Карагарен 60′), Мартин Камбуров, Веселин Марчев

Старши треньор: Наджи Шенсой