Отборът на Локомотив (Пд) записа първо поражение по време на зимната си подготовка.

След 4 поредни победи в контролите до момента този следобед момчетата Бруно Акрапович допуснаха поражение с 0:2 елитния сръбски Младост (Лучани) в турския курорт Анталия. И двете попадения на западните ни съседи паднаха по изключително лековерен начин, за който пловдивчани само могат да съжаляват.

Асен Георгиев сгреши фатално, пропускайки топката под крака си след пас на свой съотборник, 10 минути след началото на срещата. Това даде възможност на Радивоевич да се озова сам срещу вратаря Милина и лекота да открие в полза на своя тим.

Придвидима контраатака пък изненада защитата на “смърфовете” в 78-та минута на двубоя. Димич се озова на добра позиция в полето на Локомотив (Пд) след бързо пренасяне на топката от половината на сърбите в предни позиции. Там атакуващият футболист на Младост обработи бързо коженото кълбо и с прецизен удар преодоля Милина за втори път в срещата.

Иначе Локомотив (Пд) бе “господар” на топката в по-голямата чат от срещата. “Смърфовете” стреляха повече към съперниковата врата, създаваха по-добрите положения за гол и по-често бяха в полето на Младост, но в крайна сметка не бяха солидни в защита и допуснаха загуба. Отборът от Лучани от своя страна пък бе по-пасивният тим и единствено изчакваше изгодните моменти за контрадействия – подход, който в крайна сметка проработи в хода на срещата.

На 9 февруари (петък) “черно-белите” излизат за последната си проверка от лагера срещу литовския ФК Судува (Литва, А лига). Ден по-късно тимът тръгва за България.

Локомотив (Пд) започна силно двубоя и наложи контрол върху топката още с първия съдийски сигнал. В 8-та минута Велковски стреля силно към вратата на съперника, но вратарят на Младост изби удара. 180 секунди след това Умарбаев стреля с левия крак от непосредствена близост, но топката се отби в крак на защитник на противника и излезе в корнер.

ГОООЛ Младост откри резултата в 19-та минута на срещата – 0:1!

Противно на ситуацията на терена, Младост откри резултата. Голът дойде след крайно неочаквана грешка на централния бранител Асен Георгиев, който, при едно нищонепредвещаващо разиграване между няколко играчи на пловдивчани в тяхната половина, пропусна топката под крака си и даде шанс на Радивоевич да се добере до нея. Въпреки че Милина излезе напред, таранът на Младост не се поколеба и с левия крак даде преднина на своя тим.

До края на полувремето Локомотив (Пд) продължи да държи топката в свое притежaние в по-голяма степен от времето, но атаките на тима нямаха нужната острота. От своя страна, Младост се посъбуди и, след мудния старт на срещата, започна да пресира по-високо българите, в опит да ги притисне още в тяхната половина.

Втората част започна с хубав шанс за “смърфовете”, след като центриране отляво качи топката на главата на Марчев в наказателното поле на Младост. Нападателят на “черно-белите” обаче отигра ситуацията много неуверено и изкара топката в аут.

В 56-та минута Райков отправи много техничен удар, навлизайки навътре в полето с левия крак. Вратарят на сърбите обаче внимаваше, протегна ръка и заби топката. Тя попадна в Буна, който с мек пас намери Аралица в наказателното поле на Младост. Таранът на пловдивчани стреля с глава, но стражът на съперника улови добре отклонената топка.

В 78-та минута Симеон Райков стреля в стил “Кристиано Роналдо” от пряк свободен удар. Шутът се получи много добре, но вратарят на Младост Босич отново бе на висота и изби в корнер.

ГОООЛ Димич удвои за Младост в 78-та минута на срещата – 0:2!

Сръбският тим издебна умело своя момент в средата на втората част и отново успя да се добере до гол. Той стана след контраатака, която хвана неподготвена защитата на “смърфовете”. Димич се озова на върха на атаката на своя тим, получи сам срещу вратаря и с премерен удар по земя даде по-голям аванс на своите.

Стартов състав на Локомотив (Пд):

Антони Милина, Димитър Везалов, Асен Георгиев, Димитър Велковски, Муса Мохамед, Первиз Умарбаев (Елинтон Торета 52′), Игор Банович (Ванчо Траянов 80′), Димо Бакалов (Симеон Райков 46′), Абдулхаким Буна (Димитър Законов 71′), Веселин Марчев (Филип Михалевич 62′), Анте Аралица