Левски е без победа на Лаута от над 6 години

Станимир Стоилов дебютира официално начело на Левски на „Лаута“, а опитният специалист покачи позитивната си статистика срещу черно-белите, пише „Тема спорт“. До момента треньорът на сините е губил само веднъж от смърфовете, а в първенството е записал общо 11 победи и 4 равенства. Начело на сините Мъри е записал шест успеха, два хикса и само една загуба. Любопитното е, че първият двубой на Стоилов срещу Локо Пловдив също завърши при резултат 2:2 на „Лаута“, като отново на два пъти сините повеждаха.

Централният защитник Христос Шелис продължава да бъде маратонецът за сините. Кипърският бранител записа седми пореден двубой за сините, престоявайки на терена във всичките 630 минути.

Двама футболисти направиха официален дебют за сините този сезон. Драган Михайлович и Димитър Костадинов записаха минути срещу Локо Пловдив, а швейцарецът стартира като титуляр и изигра пълен двубой за сините.

Левски продължи негативната си серия, след като не успя да спечели на „Лаута“ и вече повече от шест години не познават победата. За последно сините победиха в Пловдив на 22 май 2015 година с гол на Владимир Гаджев. Оттогава Локомотив спечели четири двубоя и в други 4 не бе излъчен победител.
Любопитна тенденция е, че сините бележат попаденията си в заключителните минути на полувремената. Два гола са паднали в периода от 31-ата до 45-ата минута, а цели три 6 последните 15 минути на двубоите. Все още тимът от „Герена“ не е отбелязвал гол в началото на мачовете си. От друга страна, Левски най-често допуска попадения между 61-ата и 75-ата минута -шест.
Статистиката на тима при гостуванията не е оптимистична, след като сините са допуснали цели седем попадения, а в същото време са реализирали едва три – две от които срещу Локо Пловдив в неделя. Левски все още няма и победа извън „Герена“, записвайки две загуби и едно равенство.