Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 от Берое в контролна среща играна в град Рила. Това бе второ поредно поражение за “смърфовете” от началото на предсезонната подготовка, след като в миналата отстъпиха на Левски в София.

Голът за “черно-белите” реализира Димитър Илиев (59) от дузпа, докато за “заралии” точни бяха Олджай Алиев (38) и Мартин Камбуров (73). Двубоят пък се игра при изключително тежки атмосферни условия, заради голямата жега.

Локомотив Пловдив създаде първата опасност в 5-ата минута, когато Лукас Салинас получи добър пас пред вратата на Берое, но стреля над напречната греда на вратата на Генадий Ганев.

Двата тима освен със съперника трябва да се справят и с високата температура, при която се играе двубоят.

Кийлън Лебон направи отличен пробив в 11-ата минута, навлезе в наказателното поле на Локомотив и стреля, но Илко Пиргов плонжира и изби в корнер.

В 21-ата минута Артур Крачун сбърка, подарявайки топката на Кийлън Лебон, който подаде към Олджай Алиев, но новият нападател на заралии стреля право в ръцете на Илко Пиргов.

В 33-ата минута се получи спречкване между Кукула и Георги Минчев. Съдията Станимир Тренчев показа по един жълт картон на двамата.

Берое поведе с 1:0 в 38-ата минута. Михаил Стоянов пусна отличен пас по дясното крило към Илиян Стефанов, който центрира остро в наказателното поле на Локомотив. Илко Пиргов плонжира, но не успя да пресече центрирането и топката попадна в Олджай Алиев, който вкара в опразнената врата.

Берое организира много добра атака в 52-ата минута, когато Кийлън Лебон пусна извеждащ пас към Мартин Камбуров, а той стреля, но Илко Пиргов спаси. Пет минути по-късно Джунейт Али подаде към Мартин Камбуров, който обработи топката и стреля, но Илко Пиргов отново се намеси.

Съдията Станимир Тренчев свири дузпа за Локомотив Пловдив в 59-ата минута, след като Иван Гошев фаулира откъсналия се сам срещу него Георги Минчев. Димитър Илиев реализира отсъдената дузпа, пращайки топката в десния ъгъл на Гошев, който се хвърли вляво – 1:1.

Берое поведе с 2:1 в 73-ата минута. Джунейт Али центрира в наказателното поле на Локомотив, където Мартин Камбуров се извиси над всички и с глава вкара топката във вратата на Илко Пиргов.

Локомотив Пловдив пропусна много добра възможност в 88-ата минута, когато пред Емил Янчев се откри отлична ситуация, но стреля в аут.

Състави на двата отбора:

Локо: Илко Пиргов, Артур Крачун, Олексей Биков (63 – Зидол Сейменски), Мартин Паскалев (74′ – Кристиян Гомис), Бирсент Карагарен (81′ – Иван Махайлов), Конър Руан, Емил Янчев (81′ Париз Умарбаев), Иван Арамазов (74′ – Александър Колев), Лукас Салинас (70′ – Айвън Ангелов), Димитър Илиев (76′ – Александър Иванов), Георги Минчев (76′ – Георги Мавродиев)

Берое: 12. Генадий Ганев (46′ – 1. Иван Гошев) 14. Михаил Стоянов (66′ – 3. Мирослав Енчев), 3. Мирослав Енчев (46′ – 24. Ефе Али), 15. Георги Динков (46′ – 29. Камен Хаджиев), 19. Александър Василев (46′ – 4. Христо Митев), 18. Серкан Юсеин (46′ – 17. Реян Даскалов), 77. Божидар Пенчев (46′ – 28. Симеон Мечев), 73. Илиян Стефанов (46′ – Александър Цветков), 21. Кийлън Лебон (66′ – 91. Олджай Алиев (76′ – Илиян Стефанов), 7. Кукула (46′ – 9. Мартин Камбуров), 91. Олджай Алиев (46′ – 2. Джунейт Али)