ДюшЛокомотив ПловдивФутбол

Ияд Хамуд с нов гол за Шефилд

Българският юношески национал Ияд Хамуд отново беше точен за отбора на Шефилд Уензди до 18 години при успеха с 3:0 над връстниците им от Бирмингам като гост. За Хамуд това е 11-и гол от началото на сезона, като той откри резултата при гостуването в 13-ия кръг на ПДЛ-лигата, зона Север.

Това е трета поредна победа за Уензди, които оглавяват класирането в своята група с 30 точки, пет повече от Нотингам Форест, който е на 2-ата позиция.

Още от самото начало стана ясно, че Кукумявките няма да имат проблеми и Ияд Хамуд откри резултата, засичайки центриране от ляво на Майкъл Елъри в 16-ата минута. През второто полувреме два пъти се разписа Конър Грант, за да оформи крайното 3:0. Второто попадение беше отбелязано след 13 поредни паса от отбора на гостите без топката да бъде пипната от противника.